U18: Gyorsinterjúk a vegyeszónából - 3. nap

2017.01.11. 16:36 |
Rövid nyilatkozatok a csapatoktól, rögtön a mérkőzések után.

Németország-Szlovákia 2-0

Barbora Kezmarska (SVK, edző):

Természetesen mindig nyerni akarunk, így volt ez két napja is és ma is, de a különbség talán a lövés hatékonyság volt. Az ellenfél két gólt szerzett, mi nem szereztünk egyet sem. A játék alatt szenvedtünk néhány passzal, a védekezéssel és néhány hibát is ejtettünk, ami miatt kiállításokat kaptunk. Ebben a versenyben akár egy pontot is veszítve bajba kerülhetsz. A következő mérkőzéseken gyorsabbak akarunk lenni, közelebb az ellenfélhez és a lövés hatékonyságnak is növekednie kell, ez szerintem a legfontosabb.

Peter Kudelka (SVK, vezetőedző):

Úgy gondolom, hogy a töréspont rögtön az első német gól után következett be, ami nagyon hamar jött az elején. Nem voltunk jó hangulatban után, ez különösen látszott az öltözőben is. Volt 2 nagyon jó meccsünk hétfőn és vasárnap, de ma az első gól után elkezdtünk várni hogy magától jobb legyen a játékunk, mindenféle ötlet vagy kombináció nélkül. Meg kell néznünk a meccsről készült videót, kielemezni a hibáinkat és tanulni belőlük. Sajnos van ilyen, holnap egy új nap, felkészülve kell kimennünk a jégre a franciák ellen is hogy le tudjuk győzni őket. Holnap reggel lesz egy edzésünk, ott ki kell javítani a hibáinkat hogy holnap jobb meccset játszhassunk és egy erősebb csapat legyünk mint amilyenek ma voltunk.

Tommy Kettner (GER, vezetőedző):

Izgatottak vagyunk, hogy itt lehetünk a versenyen és minden védekezés típust ki kell próbálnunk, hogy működjön holnap Ausztria ellen, és megpróbáljuk megnyerni a játékainkat. Nagyszerű védekezésünk van, a kapu előtti területre senki nem fog korongot ütni, azt hiszem ez a kulcsa a hátralévő meccseknek.

Franziska Feldmeier (GER, csapatkapitány):

Megpróbáltunk védekezni, nehogy gólt kapjunk és azt hiszem nem gyakoroltak túl nagy nyomást ránk de jó munkát végeztünk. Nagyon jó ez az érzés, és szerintem visszataláltunk ahhoz a játékhoz, ami jellemző volt ránk a szezon alatt, és ezért a csapat is újra jól érzi magát.

Ausztria-Norvégia 3-2

Jyri Kuivala (AUT, vezetőedző):

Nagyon sok kiállítás volt mindkét oldalon és mindig nehéz meccset játszani ennyi emberhátránnyal. Tudtuk, hogy Norvégiának nagyon jó emberelőnyös játéka van, szóval próbáltuk elkerülni a felesleges kiállításokat, de ez előfordul amikor ennyi szenvedély van a padon és a jégen. Próbáltunk keményen játszani a végén és úgy gondolom, hogy egy kicsit jobbak is voltunk, szóval remek győzelem volt. Hétfőn nem kezdtük túl jól a meccsünket, ma ez sokkal jobb volt úgyhogy próbáljuk majd ezt fenntartani a holnapi meccsen is a németek ellen.

Theresa Schafzahl (AUT, csapatkapitány-helyettes):

Először nagyon jól kezdtünk, különösen a tegnapi játékhoz képest, ami nem volt túl fényes. Miután lőttünk 2 gólt, egy kicsit idegessé váltunk mert 2 éve szintén 2 gólos vezetésről veszítettünk a norvégok ellen, de szerencsére ma ez nem nyomta rá a bélyegét túlságosan a játékunkra.

Janne Salmela (NOR, vezetőedző):

Nem álltunk készen a játékra, az osztrákok csak jöttek és azt csináltak, amit akartak. Ezután kicsit feljebb jöttünk és elkezdtük uralni a játékot. Tíz kiállítás volt, ők is kaptak, de kihasználták a lehetőségeiket, mi viszont nem. A következő meccseken már a legelejétől készen fogunk állni, az elejétől dolgozni fogunk. Nem szabad újra csak tíz perccel a második gól után elkezdeni játszani. Ez a legfontosabb. Az előző két mérkőzésen a csúcson voltunk az elejétől kezdve, leginkább az első harmadban, de ma nem ez volt a jellemző.

Karoline Pedersen (NOR, csapatkapitány):

Nagyon szoros meccs volt, de sajnos csak 20-25 percet játszottunk jól, ami nem volt elég. Szomorú vagyok mert nagyon sok kiállításunk volt, ami teljesen tönkretette a játékunkat. Ki kell javítanunk a hibáinkat és holnap 60 percig jól kell játszanunk, kevesebb kiállítással ahhoz, hogy nyerhessünk. Most pihenünk egy kicsit és remélhetőleg felkészültebbek leszünk a holnapi meccsen.

Magyaroraszág-Franciaország 3-1

Odnoga Lotti ( HUN, csapatkapitány-helyettes, a magyar csapat legjobbja):

Nagyon jó érzés volt, mivel ez volt az első győzelmünk. Láttam, hogy a franciák szomorúak és sírnak, szóval én is elkezdtem sírni, mivel a legjobb barátaim ellen játszottam és ők veszítettek, viszont mi nyertünk úgyhogy boldognak kéne lennem, de valahol azért mégsem vagyok az. Az első harmad elég kiegyenlített volt, azonos sebességen játszottunk. A második harmadban nagyon sok kiállítást kaptunk, ami egy kicsit lehúzta a csapatot, idegesek voltunk, mérgesek és dühöngtünk az öltözőben. Utána az edzők bejöttek és azt mondták nekünk, hogy ne adjuk fel, harcoljunk tovább mert meg kell vernünk őket és így a harmadik harmadban sikerült átlendülnünk mindenen és csak harcoltunk tovább. A gólom előtt úgy voltam vele, hogy muszáj lesz lőnöm egyet. Arra gondoltam, hogy ha én nem lövöm be az elsőt akkor ki tenné? Szóval csak ellőttem és bement, fantasztikus érzés volt.

Horváth Dominika (HUN, csatár):

Az elején nagyon sokat bíztattuk egymást és nagyon jó volt a hangulat mert az egész csapat azon volt, hogy nyerjünk és megpróbáltunk minél jobban összeállni. A végén pedig eszméletlen jó érzés, mindenki örül mert ma igen is ott tudtunk lenni. Ugyan úgy készülünk a következő meccsre, mint a maira, annyi előnyünk van, hogy egyszer már megvertük őket és holnap is úgy megyünk ki hogy megmutatjuk nekik.

Váradi Orsolya (HUN, csatár):

Nagyon nagyon örültem. Nagoyn örült a csapat én is nagyon örültem, a vége felé már tudtuk, hogy megnyerjük. Kicsit szétestünk az első gólnál, de utána felkapaszkodtunk, és jöttek a következő gólok.

Buzás Norbert (HUN, vezetőedző):

Pichler Gyula szavaival élve: „elszenvedtünk egy győzelmet”. Nagyon nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, a legnehezebb dolog az volt benne, hogy tíz percet játszottunk t az öt ellen, ezért nagyon nehéz szerep jutott, össze-vissza kellett variálni a hátvédeket a csatárokkal. Ez mindig nagyon nehéz, mert felborul a csapatnak a rendje. Az első két harmadban is jól játszottunk, akkor nem jöttek be a helyzetek, a franciák még akkor kicsit nyomtak is, de a harmadik harmadban mindenképpen ledomináltuk a mérkőzést. Nagyon magas energiaszinten játszottunk, felszabadított minket az első gól, ami a női mezőnyben ritkán látható bomba gól volt, utána is nagyon nagy gólokat lőttünk. Ez erőt adott a folytatáshoz, mennünk kell tovább, még nem végeztük el a feladatunkat, még bármi lehet. Ez a szép a vb-ben, hogy egyszer fent, egyszer lent, és ha hiszünk magunkban és tartjuk magunkat a megbeszéltekhez, akkor előbb-utóbb meg kell jönni az eredménynek.

Nolwenn Rousselle (FRA, vezetőedző):

Nem tudom leírni, hogy mit érzek jelenleg. Mi lőttük az első gólt, de utána egyszerűen idegesek lettünk és nem tudtuk kezelni a helyzetet, nagyon szomorú vagyok miatta. Még mindig van előttünk 2 mérkőzés, 6 pont amit megnyerhetünk. A holnapi nap nagyon kemény lesz de biztos vagyok benne, hogy túl tudunk lendülni ezen és meg tudjuk nyerni a meccset.