Továbbra is hibátlan a Corona Brassó

2023.10.01. 20:14 |

Radim Valcharék 24 óra alatt mindkét erdélyi riválisukat kétvállra fektették.

Hamar, alig másfél perc után emberelőnybe került a Csíkszereda, ezt ugyan még kivédekezte a Corona, ám a kiegészülés után nem sokkal Péter Balázs egy újabb késleltetett kiállítás során már megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A harmad felénél Schaber is kapott egy két percet szövegelésért, az újabb vendégfórból nem született újabb találat, helyette a 14. mimutum elején Valchar egyenlített (1-1). Nem volt feszültségektől mentes a rangadó, a 18. percben Boriszenko és Becze kapott egy párost, a játékrészt pedig Clarke menterdendszerű kiállítása zárta fejre irányulóért. A fordulás után valamivel nyugodtabb mederben folytatódtak a dolgok, a meccs felénél azonban két újabb hazai kiállítás következett, megint a másodikat büntette meg a Sportklub: újfent Clarke volt a vétkes, kisbüntetését fél perc alatt használta ki az első Erste Liga-találatát megszerző izraeli-kanadai David Levin (1-2). Alig egy perccel később másodszor is egalizált a Corona: egy túl sok emberért kiosztott csapatbüntetés alatt a 19 éves Rokaly-Boldizsár Richárd szerezte meg első Erste Liga találatát (2-2). A 38. percben Sills egyéni megmozdulása után már 3-2 volt a hazaiaknak, a meccs során először vezettek a vendéglátók.

A záró periódus derekán ismét nehéz helyzetbe hozta magát a Brassó, gyors egymásutánban Pichét és Clarke-ot szórták ki a zebrák, a másfél percnyi 5 a 3 előtt az idejét is kikérte Brad Gratton. Hiába: a kettős fór kihasználatlanul maradt, és a hátralévő időt is kihúzta a hazai együttes, amely így a címvédő Gyergyó után másik erdélyi riválisa ellen is begyűjtötte mindhárom pontot, így két nap alatt két komoly presztízsgyőzelemmel indította az új idényt.