Történelmi magyar-szlovák elnöki találkozó volt Budapesten

2017.01.19. 21:26 |

Hihetetlennek tűnhet, de a két ország jégkorongsportjának törénelmében először találkozott a magyar és a szlovák jégkorongszövetség elnöke Magyarországon. A magyar Országházban megrendezett találkozón nem csak a hangulat volt jó, hanem nagyon konstruktívnak értékelte a végén mindkét fél.

A magyar és szlovák jégkorongszövetség vezetői a két szervezet jövőbeli együttműködéséről egyeztettek a Parlamentben. Szó esett arról, hogy Szlovákia és Magyarország az elkövetkező időszakban megosztaná egymással a sportág különböző területein szerzett ismereteket és közös bizottságokat állítanának fel, amelyek feladatai közé tartozna különböző javaslatok benyújtása. Emellett fontos, hogy együtt segítsék a nemzetközi és regionális versenyek fejlődését. A találkozón a szlovák részről Martin Kohut a Szlovák Jégkorong Szövetség elnöke, és Richard Lintner a Tipsport Liga igazgatója vett részt. Az asztal magyar oldalán Such György a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke, Dr. Kolbenheyer Zsuzsanna alelnök, Kovács Zoltán főtitkár és Egri Gergely sportigazgató vett részt.