Somogyi-mesterhármassal DAB-búcsúsiker az alapszakaszgyőztes ellen

2024.03.05. 21:06 |

A csapatkapitány triplázni tudott az FTC ellen, a dunaújvárosiak így egy szép túlórás sikerrel búcsúztak egyébként fájó 50. születésnapi szezonjuktól.

Az alapszakaszgyőztes Ferencváros Dunaújvárosban játszotta utolsó mérkőzését a rájátszás előtt. Tét már nem volt, Fodor Szabolcs többeknek pihenőt adott. Kellemes átmozgató edzés jellege volt az első perceknek, a kapuk nem forogtak veszélyben. A harmad első felében egyetlen Fradi kapuvasat jegyezhettünk csak fel. Testjátékról nem beszélhettünk, szabadon passzolgattak a játékosok, mégis sok volt a rossz átadás. Több lehetősége volt a vendégeknek, de a 15. percben az Acélbikák szereztek vezetést: a hátsó palánkról visszapattanó korong meglepte a védőket és az idei szezonban első Erste ligás meccsét játszó Földes kapust is, Somogyi Balázs pedig közelről a gólvonal mögé csúsztatott (1-0). DAB-emberelőny következett, felálltak, de helyzetig nem jutottak a hazaiak. Tempósabb lett az összecsapás, Turcotte vette célba a rövid felsőt, majd Seregély középtávolról tesztelte Valentát. A végére egy ígéretes dunaújvárosi kontra maradt, nem volt pontos az utolsó passz, így odalett a lehetőség.

A középső felvonásból mindössze 23 másodperc telt el, amikor Tóth Adrián egalizált (1-1). Kettő-egyes újvárosi ellenakció következett, Strenknek túl hosszú volt az átadás. Seregély kiállítása után elcserélte magát a házigazda, négy a négyben folytatódott a csata. Közben Léránt kivágódó korongja veszélyeztette az FTC vezetőedzőjét. Jóval több helyzetet hozott ez a játékrész, a kapusok tették a dolgukat. A 28. percben Boros is megkínálta Valentát, ebből sem lett gól. Oda-vissza hoki következet, a mérkőzés felénél még mindig döntetlen állt az eredményjelzőn. Igyekezett magához ragadni az irányítást a Fradi, megvoltak a helyzetek, a DAB hálóőre azonban tartotta csapatát. A 35. percben Somogyi kapott remek passzt, szólója kimaradt. A hajrá is az Acélbikák fiatal kapusa és a zöld-fehér csatárok küzdelméről szólt. Egy emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak Turbuczék, amiért ismét csak Valentát illeti dicséret. A döntés a záró harmadra maradt.

A harmadik etap is gyors góllal indult, ezúttal a dunaújvárosiak találtak be: Somogyi Balázs második góljával ismét vezetést szerzett övéinek (2-1). Egy elhozott buli után Seregély távolija a hálóban kötött ki, a lövés előtt kicsúszott a korong a harmadból, így érvénytelen volt a találat. Újabb kimaradt ferencvárosi emberelőny következett, majd öt az ötben csapkodóvá vált a játék. Fokozta a nyomást a Fradi, az 52. percben Németh Attila egyéni játéka kishíján egyenlítést ért, a kipattanót sem tudták betuszkolni a zöld-fehérek. Újvárosi fór következett, Somogyi járt közel a mesterhármashoz. A hajrában mindent megpróbált Fodor Szabolcs együttese, Valenta repkedett a vasak között. A végén jött a menetrendszerű időkérés, Földes is lekorcsolyázott. 6 az 5 ellen támadott a Fradi, Valentát utolérte a kapussors, egy könnyű lövés kijött az addig parádézó játékosról, Tóth Adrián pedig bekotorta (2-2). Jöhetett a hosszabbítás.

Mindkét csapat megszerezhette volna a bónuszpontot, majd Lérántot ziccerben szabálytalanul állították meg. Az emberelőnyt jól játszották meg a hazaiak, végül a jobb oldali bedobókörből Somogyi zúdította a pakkot a hálóba, repültek a sapkák a mesterhármast szerző csapatkapitány tiszteletére (3-2). A Dunaújvárosi Acélbikák győzelemmel búcsúztatták a 2023-2024-es szezont, amivel a 9. helyen zártak a bajnokságban. Az FTC-Telekom egy ponttal gazdagodott, de hamarosan komolyabb feladatok várnak rá a rájátszásban, az első körben majd a DEAC ellen.

Dunaújvárosi Acélbikák-FTC-Telekom 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0)

Niko Eronen vezetőedző, DAB:

„Először is hálás vagyok, hogy ezek a fiatal srácok megtapasztalhatták, milyen érzés a győzelemért játszani egy végig szoros meccsen, sok szempontból ez egy új tapasztalat volt számukra, de nagyon örültünk annak, amit ma láttunk, különösen a rácsosok teljesítményének. Természetesen meseszerű volt az is, hogy valaki játszik ötszáz mérkőzést és mesterhármast szerez, illetve előtte edzőként győzni tud az U16-os csapatával. Ez egy tökéletes nap volt a kapitányunk számára és teljesen megérdemelt ezen a speciális napon. A Fradinál sok játékos hiányzott, ez kicsit az előnyünkre vált, de nagyon örülök annak, hogy végre nyerni tudtunk egy mérkőzést.”

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC:

„Nem pihentetésről volt szó sajnos, vannak eltiltottjaink, sérültjeink és betegeink is, szóval azért foghíjasak voltunk. Nem voltunk könnyű helyzetben az erdélyi túra után, az ottani két meccsünk is nagyon kemény volt, kicsit talán túl agresszívre is sikerült. Ennek a meccsnek a helyezések szempontjából számunkra nem volt tétje, s nem könnyű egy ilyen meccsre felpörögni. A srácok előtt le a kalappal, mert beleálltak, dolgoztak ebben a nehéz helyzetben, míg az Acélbikák az utolsó meccsen megpróbálták kihasználni, hogy mi egy kicsit kevesebben vagyunk, s jól is tették a dolgukat. Sikerült visszajönni a végén, de Soma mesterhármasával megnyerte a meccset a Dunaújváros. Innen is szeretnék gratulálni, elég szép ajándékot csinált neki a csapat, meg persze ő saját magának, hogy mesterhármast ért el az 500. alapszakasz meccsén, pláne az utolsó meccsen, pláne a volt csapata ellen. Örülünk annak, hogy itt most nem sérült meg senki, és innentől már a péntekre fókuszálunk, mert kezdődik a rájátszás.”