Női U16: Győzelem Ausztria ellen, vasárnap az 5. hely a tét

2017.04.29. 18:25 |

Két vereség után végre megvan a magyar női U16-os válogatott első győzelme a budapesti Európa-kupán. A csoportkör utolsó mérkőzésén magabiztosan, 4-1-re verték a lányok Ausztriát, így az 5. helyért játszhatnak majd.

Az Oroszországtól és Németországtól elszenvedett 6-1-es és 5-1-es vereségek után a csoportkör utolsó meccsén olyan ellenféllel került össze a magyar női U16-os válogatott a magas színvonalú, A-csoportos nemzeteket is felvonultató Európa-kupán, amely a magyar női hoki szintjéhez közel áll. Ráadásul a pénteki napon Ausztria játszotta az esti mérkőzést, így fáradtabbak voltak a magyar válogatottnál. Már az első harmadban is egy árnyalattal jobban kezdtek a mieink, mint az osztrákok – a kijelzőn azonban ez ekkor még nem látszott.

A magyar kapuban ezúttal Tóth Zsófia kezdett, s Kerekes Kármen szabálytalansága miatt már a második percben emberelőnybe került Ausztria. Nem sikerült azonban kihasználniuk a lehetőséget, kiegészülésig maradt a 0-0. Az első 20 percben, az osztrákok tudták tartani a lépés a magyarok tempójával, bár Selma Lugginnak több dolga volt az osztrák kapuban, mint Tóthnak a másik oldalon. A 15. percben nálunk volt az előny, Julia Haag kiállítása után öt a négy ellen támadhattunk, ám mi is elszalasztottuk ezt a lehetőséget, Luggin és az osztrák védelem állta a sarat. A játékrész végén, a 18. perc elején sajnos előbb Máthé Blankát állították ki, majd másfél perccel később Faggyas Lilla is mellé ült, így fél percig kettős emberhátrányban játszott a magyar válogatott. Ez sokat kivett a lányokból, és hiába jöhetett vissza Máthé, a 20. perc közepén Ausztria megszerezte a vezetést.

A lányok azonban nem csüggedtek, Buzás Norbert vezetőedző a szünetben felrázta a lányokat, és a második harmadtól már működött mindaz, amit korábban hiányolt a csapat játékából: a kemény védekezés, a letámadás, a precizitás. Gyakorlatilag folyamatosan a mieink támadtak, 20-4 lett a kapura lövések aránya a magyar gárda javára, nem csoda, hogy egy idő után már a parádésan védő Luggin sem bírta a nyomást: Magyarország egy percen belül fordította meg a mérkőzést. Előbb Puskás Noémi passzából Faggyas Lilla köszönt be a kék vonalról 36:00-kor, majd 43 másodperccel később Stróbl Lara helyezkedett jól, és küldte a hálóba a Seregély Mirától, a kapu mögül érkező korongot. A harmad végéig maradt 2-1 az állás.

Nem tértek magukhoz az osztrákok az utolsó játékrészre sem, a magyar csapat pedig a közönség biztatására folyamatosan ment előre. Ennek meg is lett az eredménye: az 50. percben frissen a padról érkező Seregély Mira lőtt gólt a kék vonalról. Jozef Hosmaj osztrák vezetőedző valamivel több, mint egy perccel a mérkőzés vége előtt időt kért, majd lehozta a kapust, így hat az öt ellen támadt Ausztria. Azonban hibáztak, és Váradi Orsolya a középső harmadban korongot szerzett, könnyedén lőtt az üres kapura, ezzel a 60. Perc elején végleg eldőlt a mérkőzés, 4-1-re győzött Magyarország.

Szépen játszott a csapat, a fegyelmezetlenségeken azonban még javítani kell, hiszen hat kiállítást szedett össze a válogatott, ami nem kevés, főleg ha az osztrákok két szabálytalanságával szemben – emellett pedig az első harmad végén meg is bosszulta magát a fegyelmezetlenség. Vasárnap a lányok így 18:40-kor az 5. helyért játszhatnak Svájc csapatával.

(Fotó: Szebellédi Soma)