Nagy küzdelemben a Sportklub nyerte az első meccset Káposztásmegyeren

2024.03.08. 21:31 |

A vezetést még megszerezte a BJAHC Szabó Bence révén, de a Sportklub Péter és Láday góljával fordítani tudott.

Káposztásmegyeren mérkőzött meg először egymással az alapszakasz-negyedik BJAHC és az -ötödik Sportklub Csíkszereda a rájátszás első fordulójában. Komoly kiállításhullámal indult a mérkőzés. Elsőként a BJAHC hibázott, hat ember volt egyszerre a jégen, a büntetést Weidemann töltötte le. Közben kiállították Péter Balázst, majd egy rövid négy a négy elleni játékot megszakítva Nagy is leült. A Sportklub előnyben alakította ki az első nagy helyzetet, Asuchak közvetlen közelről leadott lövését Farkas elképesztő bravúrral tolta ki. A 10. percben a BJAHC is veszélyeztetett, Galoha-Mozer összjáték végén O’Connor avatkozott közbe, az ismétlésből Vorobjov az oldalhálót zörgette meg. Dame-Malka volt a következő büntetett, az erdélyi gárda kihasználta a lehetőséget Szkacskov lapos lövésével, ám a játékvezetők elvették a találatot. Később Sofron lökte palánkra Viikilät, majd Gecse akasztotta Culigint. Kettős előnyben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Schlekmann keresztpasszát Szabó Bence habozás nélkül vágta a kapuba, a 16. percben (1-0). Bár O’Connor büntetése miatt – amit Ferencz-Csibi ült le – maradt az öt a három elleni játék, újabb gól már nem született. Egy kemény, parázs hangulatú első harmad után 1-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után rögtön Mozer kapott kisbüntetést, nem talált azonban kaput a Sportklub. A 26. percben egyenlített a vendégcsapat: Részegh kapu mögül visszatett korongját Péter Balázs lőtte hálóba Farkas lábai között-alatt (1-1). Egy bulit követően Galohát látták szabálytalannak, kiállították a lett légióst. Hátrányban Molnár szökött meg a koronggal, de egy az egyben nem tudott túljárni O’Connor eszén. Csendesebb mederbe fordult a meccs, percekig nem forogtak veszélyben a kapuk. A 36. percben Galohát nyomta palánkra Rutkowski két percért cserébe, kivédekezte a Csíkszereda. A harmad utolsó percében Sági keveredett ziccerbe, O’Connor állta útját.

A 43. percben Nagy szöktette Ravaszt, aki tiszta helyzetben nem volt elég pontos. Kubát felperdülő lövése éppen elkerülte a hazai ketrecet. Egy Levin-betörésnél Dame-Malka szabálytalankodott, Farkas kapus többször is heroikusan mentette meg csapatát hátrányban, de Sofron előkészítéséből Láday Tamás mattolta a kapust a 46. percben (1-2). Schlekmann szép cselsorozat végén válaszolt volna, de O’Connor útját állta. Casaneanu kecsegtető helyzeténél Farkas hárított. A 49. percben Pozsgai ült ki, meleg pillanatokat úszott meg a hazai együttes. Brown volt a soros a büntetőpadon, nagy lehetőség előtt álltak a hazaiak, de hősiesen állt a lábán a Sportklub védelme. Három perccel a vége előtt Galoha fogta ellenfelét szabálytalanul: előnyben Fodor dönthette volna el a meccset, ám pontatlanul célzott. Az utolsó percre fordulva lekorcsolyázott Farkas, időt kért Kangyal Balázs, de maradt az 1-2.

Megnyerte tehát az első mérkőzést a Sportklub Csíkszereda, ezzel igazán érdekessé téve a párharcot – szombaton győzelmi kényszerben lép jégre otthon a BJAHC.

BJAHC-Sportklub Csíkszereda 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"Playoff mérkőzés volt, abszolút. Erre készültünk, nagyjából azt kaptam, amit vártam. Tulajdonképpen saját magunkat okolhatjuk, hívhatjuk ezt tapasztalatlanságnak is, vagy hogy sokkal fiatalabbak vagyunk, mint az ellenfél. Nyilván ez csak egy kifogás. Nagyon sok kiállításunk volt, 16 perc, ebből volt, ami jogos volt, volt ami nem, több is. De ilyen az élet, ezzel együtt kell tudni élni. Megvoltak a helyzeteink, szerintem mindenki láthatta. Hogyha képesek leszünk a helyzeteinket értékesíteni, hatékonyabban játszunk és nem lesz meccsenként 16 perc kiállításunk, akkor van sanszunk arra, hogy meccset, vagy meccseket nyerjünk. Ezen kell változtatnunk."

Mark LeRose másodedző, Csíkszereda:

"Nagyon nehéz győzelmet arattunk egy nagyon kemény mérkőzésen. A rájátszásban nehéz visszakapaszkodni 1-0-s hátrányból idegenben, de a játékosoké az érdem, hogy most sikerült visszajönnünk. Jól játszottak, sok előnyünk volt, amit nem használtunk ki, de aztán ütöttünk egy nagy gólt. A csapatkapitányunk döntött, ha szeretnél a rájátszásban meccseket nyerni, erre van szükséged, hogy a legjobb játékosaid lőjék a gólokat."