"A világbajnokságig kijavítjuk a hibáinkat"

2017.04.19. 00:16 |
Jól szolgálta a felkészülést a szlovénok elleni, 5-3-ra elveszített mérkőzés, amelyen azonban még kiütköztek azok a hibák, amiket a kijevi világbajnokágig ki kell javítania a magyar válogatottnak.

Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi edzője: „Sarauer kisebb sérülés miatt nem játszott, nem akartunk kockáztatni, de rendben lesz, utazik. Annak ellenére, hogy veszítettünk, sok jó dolgot csináltunk. Legalább annyi helyzetünk volt, mint az ellenfélnek, csak ők kihasználták a fontos pillanatokban, mi pedig nem. 1–1 után egyéni hibákat követtünk el, ami megesik, hiszen még a felkészülésnél tartunk. A srácok keményen dolgoznak, kicsit fel kell frissítenünk őket, mielőtt elkezdjük a vb-t.”

Majoross Gergely, a magyar válogatott edzője: „A mérkőzésen akadt egy-egy szakasz, amikor beszorultunk a védekező harmadba, ettől eltekintve nagyjából jó volt az, amit láttunk. Az öt kapott gól nyilván sok, van néhány terület, amin javítanunk kell, de erre van még néhány napunk. Azt hiszem, amit ma láttunk, azzal elégedettek lehetünk. Többé-kevésbé azt láttuk, amit a két hét alatt szerettünk volna látni. Szükségünk lesz még a vb előtti két edzésre, de összességében elégedettek lehetünk. Hálátlan feladat a keretszűkítés, az utolsó a legnehezebb, amikor már nagyon nehéz döntéseket kell hozni. Olyanoktól kell elköszönni, akik végig részesei voltak a munkának, a csapattá válásnak.”

Erdély Csanád, a magyar válogatott csatára: „Annak ellenére, hogy nagyobb különbséggel kaptunk ki, mint Celjében, ennek a meccsnek egészen más volt a képe. Többször volt olyan szakasza a meccsnek, amikor mi domináltunk, ezekből a periódusokból kell minél több a világbajnokságon.”

Galló Vilmos, a magyar válogatott csatára: „Úgy éreztem azonos szinten játszottunk a szlovénokkal, annyi különbséggel, hogy ők kihasználták a hibáinkat, mi meg nem tettük meg ugyanezt az övéikkel. Van még néhány napunk, hogy ezeket a hibákat orvosoljuk, szerintem a vb kezdetére ezeket kijavítjuk. Több játékos régen játszott már meccset, sokszor túlgondoljuk a helyzeteket, nem az egyszerűbb megoldást választjuk, ráadásul türelmetlenek is vagyunk egy-egy szituációban.”

Stipsicz Bence, a magyar válogatott védője: „Jól kezdtük a meccset, az első harmadban domináltunk, a korán bekapott gól azonban kicsit megzavart minket. A második harmadban is folytattuk azt a játékot, amit az elsőben, csak a helyzeteink nem mentek be, emiatt frusztráltak lettünk, és nem tartottuk magunkat a taktikához. Ebben mindenképpen javulnunk kell a világbajnokságig. Úgy gondolom, mindegy, hogy milyen összetételben játszanak a sorok, mert a csapatnak van egy szisztémája, ennek pont az a lényege, hogy bárki bárkivel szerepeljen egy sorban, tudja, mit csinál a másik. A kerethirdetés miatt már mindenkiben van egy kis drukk, mindenki úgy jött ki ma a jégre, hogy kiadja magából a legtöbbet. A hibák ellenére jó meccset játszottunk, és a jó oldalunkat mutattuk. A többi már a szakmai stábon múlik.

Hetényi Zoltán, a magyar válogatott kapusa: „Nyerni akartunk, de hátul nem voltunk elég jók, a kipattanókra ők értek oda hamarabb. Ezen a szinten már mindenki tisztában van vele, hogy min kell javítani, természetesen biztatjuk egymást, de alapvetően csak a saját játékomra figyelek, az a célom, hogy minél kevesebb gólt kapjak a meccseken.”

Nik Zupanic, a szlovén válogatott szövetségi kapitánya: „Sikerült megszereznünk a vezetést már a meccs elején, ami persze jó dolog, de az első harmadban nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, lassúak voltunk, a magyarok pedig túl nagy nyomást helyeztek a kapunkra. A második harmadban elkezdtünk jobban játszani, több helyzetet alakítottunk ki és sikerült 4-1-es vezetéssel kimenni az utolsó játékrészre. A vége felé elkezdtünk úgy játszani, ahogy egész este kellett volna. Helyenként hektikus volt a játék képe, mivel a magyarok nagyon agresszívak voltak, úgyhogy csak annyi volt a célunk, hogy jó passzokat adjunk, és egyszerűen játsszunk, ez néha sikerült, néha nem, de az elit világbajnokságra mindenképpen javulnunk kell. Természetesen még csak a felkészülésünk közepén járunk, és nem vagyunk elég frissek. Szerencsére még lesz néhány felkészülési meccsünk. a srácok harcolnak a helyükért, ami azért jó, mert emeli a játékunk minőségét.”

Anze Kuralt, a szlovén válogatott csatára: „Remekül érzem magam, ahogy az egész csapat is. A cél az volt, hogy megnyerjük a mai találkozót és több gólt szerezzünk, mint az előző két meccsen. Szóval, úgy gondolom, jó meccset játszottunk. Kicsit álmosan kezdtünk, ezzel szemben a magyarok keményen, de szerencsére gyorsan vezetést szereztünk, így sikerült váltanunk, ennek ellenére a magyar csapat jobb volt az első harmadban.  Az egész csapat keményen és jól dolgozott, számos helyzetet tudtunk kialakítani, nekem is több lehetőségem volt. A magyarok számos hibát vétettek, ezért tudtunk gyorsan három gólt is lőni.”

Andrej Hebar, a szlovén válogatott csatára: „Mindannyian a szezon ezen időszakáért dolgozunk egész évben és a nyáron is, kemény felkészülésünk van az edzőtáborban, ezért a lábak kicsit fáradtak, de a helyes úton vagyunk, úgyhogy minden rendben lesz. Az elsődleges célunk, hogy idén bennmaradjunk az A csoportban, és megragadjunk ott még évekig. Tudjuk, hogy kemény lesz, és nincs helye a hibáknak, mindent meg fogunk tenni, ami tőlünk telik. Nagyon jó volt a magyarok ellen játszani, sokukkal korábban is együtt játszottam, például Bartalis Istvánnal, néhányukkal pedig most is csapattársak vagyunk. Nagyon szeretem Magyarországot, a magyar emberek igazán kedvesek és nagyon élveztem az idei szezont az Újpestben.”

A Magyarország-Szlovénia mérkőzésről szóló összefoglalót itt olvashatja el.

(Fotó: MJSZ/Mudra László)