„Nem küzdöttünk meg a korongokért”

2017.04.25. 19:24 |
El kell kerülni a következő meccseken a kiállításokat, a helyzeteket pedig be kell lőni - ezeket a tanulságokat vonták le a magyar válogatott játékosai a Korea ellen elszenvedett 3-1-es vereségből.

Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „A koreai jégkorong rengeteget fejlődött az elmúlt években, rendkívül jól szervezett program szerint készül a válogatott, amelyet a szakmai stáb nagyon jól irányít. Fegyelmezetten játszottak a mai meccsen, nagyon nehéz volt ellenük jégkorongozni. 1-1-gyel mentünk az utolsó harmadba, ők tartották magukat a játékukhoz, nagyon sok helyzetük adódott, két gólt lőttek, és ezzel megnyerték a mérkőzést.”

Jim Paek, a koreai válogatott szövetségi kapitánya: „Jó meccset játszottunk a magyarokkal, a két nemzet között igen jó a kapcsolat, köszönjük nekik ezúton is a támogatást.”

Galló Vilmos, a magyar válogatott csatára: „A koreaiak nagyon jól olvasták a játékunkat, ez az oka annak, hogy akcióból nem sikerült betalálni, csak emberelőnyben. Kicsit szerencsétlenek is vagyunk, mivel megvannak a helyzeteink, én is lőttem egy felső kapufát a mai meccsen. A helyzetkihasználáson mindenféleképpen javítanunk kell, mert különben nem fogunk meccset nyerni.”

Bálizs Bence, a magyar válogatott kapusa: „Kaptam egy potyagólt, ha az nincs, talán másképpen alakul a meccs. Az első harmadban nagyon sokat blokkoltak a srácok, koncentráltak voltunk védekezésben, akkor jól éreztem magam a kapuban. Mivel lehetett volna megnyerni ezt a találkozót? Gólokkal.”

Kóger Dániel, a magyar válogatott csatára: „A két csapat között az jelentette a különbséget, hogy mi nem voltunk elég türelmesek, és szinte emberhátrányban játszottuk végig a meccset, így pedig nem lehet nyerni ezen a szinten. Hiába védekezzük ki őket, az erőt vesz el, és nem marad energiánk a támadásépítésekre. A helyzeteink megvoltak, de nem voltuk elég agresszívek a kapujuk előtt és nem küzdöttünk meg a korongokért. A kiállításokat a következő meccseken el kell kerülnünk, nem szabad ezekre megadni az esélyt, többet kell korizni, és akkor nem kell emberhátrányban játszanunk.”

Nagy Krisztián, a magyar válogatott csatára: „Úgy éreztük, hogy az emberhátrányokkal sok energiát vesztettünk, az első és a harmadik harmadban is sok kiállítást kaptunk, ami ezen a szinten nem megengedhető. Sok lehetőségünk volt, nyomást gyakoroltunk rájuk, de mégsem sikerült győztesen kikerülni a mérkőzésből.”

Az IIHF divízió I/A csoportos kijevi világbajnokság programja (magyar idő szerint):
Április 22., szombat, Ukrajna−Magyarország 3-5
Április 24., hétfő, 19:30: Magyarország−Ausztria 1-3