Megvan a kieső!

2018.04.28. 14:16 |
Lengyelország 6-1-es veresége Kazahsztán ellen azt jelenti, hogy egy évre biztosan búcsúzik a Divízió I/A mezőnyétől. A kazahok győzelmükkel életben tartották feljutási esélyeiket.

Kazahsztán – Lengyelország 6-1 (2-0, 2-1, 2-0)

I.harmad

A mérkőzés első kapura lövése a piros mezes lengyeleké volt, de Henrik Karlssonnak nem okozott gondot Damian Kapica kísérlete. A hetedik percig komolyabb lehetőségig nem is jutottak el a kazahok, de a lengyelek nem tudták gólra váltani mezőnyfölényüket. A nyolcadik perctől kezdve kiegyenlítődött a játék, a kazahok többször is veszélyeztették Przemyslaw Odrobny kapuját. A 10. percben már a korong is átjutott a lengyel kapuson, de Bartosz Ciura az utolsó pillanatban még menteni tudott a gólvonal elől, így maradt a 0-0. A 12. perc legvégén Alikhan Asetov ugrott ki a kék vonalról és csak szabálytalanul sikerült megállítania a visszaigyekvő lengyel hátvédnek, így büntető következhetett: a csatár ugyan elfektette Odrobnyt, de emelése a vasról kifelé pattant. Egy perccel később viszont már gólt ünnepelhettek. Yevgeni Rymarev alapvonal mögül érkező passzára érkezett Roman Starchenko középen, lövése pedig a lengyel hálóban kötött ki (1-0). A vezetés megszerzése után sem vettek vissza és rövid időn belül meg is duplázták előnyüket. Valeri Olekhov indult meg a balszélen, majd tette a korongot az őt kísérő Pavel Akolzin elé, aki a kör tetejéről lőtt nagy erővel a piros mezesek kapujába (2-0).

II.harmad

A játékrész elején emberelőnybe kerültek a kazahok. Sokáig úgy tűnt, hogy Odrobny minden kazah kísérletet hárítani tud, de fél perccel a kiállítás lejárta előtt tovább nőtt a fehér mezesek előnye: Starchenko távoli lövése vánszorgott át a lengyel kapus lábai között (3-0). A 8. percben Alan Lyszczarczyk szerzett korongot a kazah alapvonal mögött, majd találta meg Krzystof Zapalát, akinek kapáslövése Karlsson mögött kötött ki (3-1). A gól után emberelőnybe kerültek a lengyelek. A helyzeteik ugyan megvoltak, de nem sikerült csökkenteni a hátrányt a két perc alatt. A 12. percben Aron Chmielewski törhetett kapura három kazah hátvéd szorításában és jutott el lövőhelyzetig, de a végállomás ezúttal is Karlsson volt. A 13. percben ismét öt a négy ellen támadhatott Lengyelország. A forgatókönyv hasonló volt, mint pár perccel korábban, lengyel próbálkozások, gól nélkül. A harmad hajrája a kazahoké volt. Másfél perccel a játékrész vége előtt emberelőnybe is kerültek, amit rövid időn belül ki is használtak: Starchenko talált be közvetlen közelről, a mérkőzésen immár harmadjára (4-1).

III.harmad

A záró húszpercre kapust cseréltek a lengyelek, Odrobny helyére John Murray állt be. Az első öt percben a piros mezesek kerültek mezőnyfölénybe, gólt viszont Kazahsztán szerzett. Ivan Kuchin egy rossz lengyel cserét kihasználva vezethette egyedül Murray-re a korongot, amit a kapus lábai között a hálóba is ütött (5-1). A hátralevő időben még hajtottak a lengyelek becsületből, de az eredményen már nem sikerült változtatniuk. A vereséget és a kiesést különösen Krystian Dziubinski viselte rosszul, aki 5 perc + végleges büntetést kapott, így a lengyeleknek a maradék 4 percet emberhátrányban kellett végigjátszaniuk. Sőt, rövid időn belül háromra csökkent a jégen levő lengyel mezőnyjátékosok száma Mateusz Bryk kiállítását követően. Majd egy percen belül újabb lengyel csatlakozott a büntetőpadon ülőkhöz, miután Murray csapott oda az egyik kazahnak. Egy perccel a vége előtt Starchenko állította be a végeredményt, miután a kapu mögül fordulva vette be Murray kapuját (6-1).

Kevin Dallman, hátvéd, Kazahsztán: "Zsinórban két vereséget szenvedtünk, muszáj volt nyernünk és úgy is játszottunk, ahogyan ilyen helyzetben kell. Minden a helyére került. Henrik remekül védett és a mezőnyben is Starchenko vezetésével felőröltük ellenfelünket. A lengyelek a mérkőzés elején ránk ijesztettek, lassan pörögtünk fel. A lassú kezdés egyébként az egész tornán jellemző volt ránk. Hogy miért? Nem tudom. Szerencsére a jó kapusteljesítmény miatt ez ma belefért, az első 10 perc után pedig magabiztosan, és ami fontosabb, eredményesen játszottunk. Mi megtettük a magunkét, innentől kezdve már csak a többi eredmény kedvező alakulásáért drukkolunk."