Kinevezték az utánpótlás szövetségi kapitányait

2018.07.10. 14:00 |

Az MJSZ elnökségének szavazata nyomán három fiatal magyar edző kapja meg a bizalmat a férfi U16, U18 és U20 válogatottak vezetésére. Vas Márton az U20-at, Svasznek Bence az U18-at, Mayer Péter pedig az U16-ot irányítja a következő szezonban.

A szakmai bizottság részére Egri Gergely, Jarmo Tolvanen és Jim Brithén közösen javasolta a fiatal magyar edzők kinevezését, melyet támogatott a szakmai bizottság mellett az MJSZ elnöksége is.

A kinevezés fontos kritériuma volt a magyar állampolgárság és a kluboktól független státusz, a jó kommunikációs érzék és a szakmai felkészültség. A cél, hogy a fiatal magyar edzők lehetőséget kapjanak a válogatottak élén és megszerezzék a szükséges szakmai rutint.

A válogatottak edzői stábjára a szövetségi kapitányok tesznek javaslatot, amit a szakmai bizottság fog véleményezni és elfogadni. A válogatott stábok mellett Jim Brithén és Jarmo Tolvanen tanácsadói minőségben fogja segíteni a szövetségi kapitányok munkáját.