Kán-kán, halak és a majdnem-címvédők – Tavihoki csapatok I.

2017.01.05. 16:20 |

12 csapat vesz részt a Magyar Jégkorong Szövetség által meghirdetett Tavihoki amatőr jégkorong tornán a 90 éves Műjégpályán. A szombati megmérettetés előtt két részletben mutatjuk be a résztvevőket – íme az első hat.

Zima Team – Szinte címvédők

Bár ez az első Tavihoki, 2016 januárjában már volt amartőr bajnokság, amelyet a Magyar Jégkorong Szövetség írt ki. A Zima Team tagjai a tavalyi győzelem után ismét visszatérnek, hogy kiderítsék: egy év elteltével lett-e jobb amatőr csapat az övéknél.

Zempléni Hiúzok - Alvósmacim, a hokibot

Limbó hintóznak és kán-kánoznak a jégen egy hokiszűz térségben, és nem bánják, ha a jégkorongot anyanyelvi szinten beszélő amatőr szlovák csapatok pofozógépnek használják őket. Mert a legfontosabb a kapcsolatépítés – vallják a Zempléni Hiúzok, akik a legfrappánsabb motivációs levelet küldték be a pályázati felhívásra. Idő közben úgy megszerették a hideg sportágat, hogy az a csapatag, aki 47 évesen húzott először korcsolyát, még álmában is a botját ölelgeti, legalábbis ez derül ki a csapat jellemzéséből. Az ellenfelek pedig biztosan remélik, hogy élőben sem ijesztőbbek, mint papíron. Csak nehogy tévedjenek.

Szentvas – A lelkesedés orvosság

A lelkesedés orvosság – arra is, ha hiányzik a hokitudás. A Szentesről és Szarvasról érkező Szentvas legalábbis így gondolja, és a csapattagok Budapesten is szeretnék kipróbálni, hogy élesben is működik-e az elmélet. A környékbeli amatőr tornákon úgy tűnt, több-kevésbé igen.

HC Ribillió – Kocsmacimborák a jégen

Az egyetlen fehérvári amatőr csapat az egyik helyi kocsmában verbuválódott. 2010-ben alakult a csapat, amely a Ribillió Kávézó & Söröző nevét viseli – a tulajdonos volt az első csapatkapitány. Minden játékos felnőttként kezdett jégkorongozni, és mostanra 10-en lettek, a Tavihoki kedvéért még keretszűkítésre is kényszerültek. Ha elragadja őket a Műjégpálya hangulata, a forraltbor segíthet nekik még otthonosabban érezni magukat.

IT on Ice – Kockák esete a világ legjobb sportjával

Avagy sose a szakma alapján ítéld meg a jégkorongozót. A csapatkapitány komolyan veszi az amatőrködést, még Informatikai Jégkorong Tornákat is szervezett az MJSZ-szel együttműködve, amelynek 2015-ben közel 100 résztvevője volt. Az informatikai szakmában dolgozó kollégák már 10 éve űzik együtt a „világ legjobb sportját”.

Bajai Harcsák – Mire mennek a halak a fagyott vízzel?

Igaz a környékükön sok az állóvíz, de néhány éve még nem sokra mentek vele, mert a korongok nem voltak túl jó barátságban a nádasokkal. Aztán Tíz évvel ezelőtt lett jégpálya, majd utánpótlás szakosztály is, a kandeláber eltűnt a jég közepéről, a sima mezeket pedig rendes, vállvédős hokimezekre cserélte az amatőr csapat is, most pedig a legutóbbi, szabadkai torna után Budapesten is bemutatkoznának. Vigyázat, nem lesz könnyű ellenük, a délvidéken második helyen végeztek!