Jari Risku lett a felnőtt női válogatott szövetségi kapitánya

2018.08.19. 14:00 |

A Kanadai Magyar Hokiklub edzője veszi át a felnőtt válogatott irányítását. Az 52 éves finn tréner a szövetségi kapitányi teendői mellett mentoredzőként fog dolgozni a női U18 korosztálynál is.

A tréner Finnországban több csapatnál dolgozott vezetőedzőként és segédedzőként is. Ő irányította a finn U18-as női válogatottat az elmúlt három évben, de dolgozott segédedzőként a finn felnőtt nemzeti együttes mellett is.

A női válogatott az elmúlt években folyamatosan fejlődött, a klubcsapatok szintjén is sikereket értünk el. A jövő évi, hazai rendezésű Divízió I/A világbajnokság, valamint a 8-ról 10 csapatossá váló olimpia miatt megnyíló lehetőségek új lendületet adhatnak a fejlődésnek.

A válogatott szövetségi kapitánya az elmúlt három évben a MAC utánpótlás-csapatának edzője, Marton Tibor volt, akinek vezetésével a hölgyek stabil Divízió I/A résztvevő csapattá váltak. A csapat és a szakág ezúton köszöni Marton Tibornak az elmúlt években végzett munkáját.