Hét csapat harcol a női Magyar Kupáért

2018.09.14. 08:00 |

A hétvégén rendezik a női Magyar Kupát a Vasas Jégcentrumban.

Hét csapat részvételével tartják a női Magyar Kupát. Az együtteseket két csoportba osztották. Az A csoportban kapott helyet a címvédő KMH Budapest 1-es csapata, a MAC Budapest Marilyn, az Angels NJSE és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia együttese. A B csoportba a KMH Budapest 2-es csapata, a Ferencváros és a Hatvan került.

A kétnapos program során minden csapat négy, napi két-két rövidített mérkőzést játszik. A találkozók tiszta játékideje 3x15 perc, a harmadok között 3-3 perc szünettel. Döntetlen esetén egyből büntetőpárbajra kerül sor, melynek keretében a csapatok 3-3 büntetőt lőnek.

A győztes együttes vándorkupát kap az aranyérmek mellé. Emellett különdíjban részesül a torna legértékesebb játékosa (MVP) is.

Szombaton a csoportmeccseket tartják, majd a helyosztókat és elődöntőket vasárnap délelőtt rendezik, míg a finálé 15 órakor kezdődik.