Fordulatokban gazdag rangadót húzott be a BJA HC az UTE-val szemben

2024.03.05. 21:09 |

Az 5. helyért küzdő Újpest kétszer is megszerezte a vezetést, végül mégis üres kézzel, és az alapszakasz 6. helyével volt kénytelen távozni Káposztásmegyerről.

A hazaiaknál ötmeccses eltiltása után a negyedik egységben tért vissza a Makai állkapcsát eltörő Dame-Malka, a BJAHC így teljes négy sorral rohamozhatott. Az újpestiektől a balszerencsés módon szintén állkapocscsonttörést szenvedő Kiss Dániel mellett ezúttal hiányzott Coatta és Nyqvist is sérülés miatt, az első légióssorba így a 20 éves Balázsi Márton lépett fel, Juurikkala mester három bekkpárt pörgetett. A vasak előtt természetesen Farkas és Rajna kezdett.

A jó hazai kezdés után az 5. perc végén megszerezte a vezetést a BJA, Tóth Richárd közeli helyzetét még védeni tudta Rajna, a kijövő pakk viszont éppen Ravasz elé csúszott, aki gondolkodás nélkül beágyúzta, góllal megünnepelve 19. születésnapját (1-0). A találatot követően két gyors hazai kiállítás következett, fél percen át 5 a 3-ban is próbálkozhattak az újpestiek, kivédekezte a BJA, a legnagyobb lehetőségnél Just lövése Farkas lepkése után talán a vasat is megcsípte. Válaszul hazai oldalon is kimaradt egy fór, a játékrész utolsó negyedében pedig egy 2 az 1 elleni kontra végén Galoha ziccerénél védett bravúrral Rajna.

A fordulás után viszonylag hamar, a 25. percben érkezett az újpesti egyenlítés. Egy elég esetleges vendégtámadás során üggyel-bajjal sikerült megtartani a korongot a támadóharmadban, Kovács Alex készített le az érkező Tornyainak, aki lendületből bevarrta, 1-1. Culigin egyből válaszolhatott volna, kimaradt, a meccs felénél pedig ismét Rajna védett egy közeli lehetőségnél, az ellentámadást szépen vitte végig Ewanyk és Benk, a csapatkapitány mindenkit megelőzve értékesítette a kanadai jó keresztpasszát – kevesebb mint öt perc alatt fordított az Újpest (1-2). Emberelőnyben növelhette is volna előnyét a vendégcsapat, de a kisbüntetés felénél az asszisztos Ewanykot is leültették két percre. Az 55 másodpercnyi 4 a 4-ben és a fennmaradó jó egypercnyi fórban sem született újabb találat, a harmad végét azonban a gólhátrányban megnyomta a BJA, és ez egyenlítést kamatozott. Molnár Bálint forgolódott a támadóban, tőle valahogy Dame-Malka elé került a korong, az ő lövését még ki tudta tornázni Rajna, a kipattanóra azonban gólt érően érkezett az akcióban szerves részt vállaló Molnár (2-2). Öttel a vége előtt Benket küldték ki, rá egy perccel meg Viikilä szúrt oda Rajnának, zokon is vették az újpestiek – joggal –, komolyabb tömegjelenet kerekedett belőle, kizavarták a finnt is két percre. Kiegészültek a csapatok, újabb gól nem esett, kétgólos döntetlenről jöhetett a záró etap.

Hamar visszaszerezte a vezetést az Újpest, Farkas kétszer is védett egymás után, a kipattanót azonban a kapu előtt ólálkodó Just találta meg, Tornyai a gólja után gólpasszt jegyzett. A játékrész feléhez közeledve Szabó Bence előtt adódott nagy egyenlítési lehetőség, Rajna pillanatai következtek. Az 50. minutumban már az újpesti portás sem segíthetett, egy jó kontra végén Keresztes, Viikilä és Culigin rajzolt fel szép háromszöget, itt már nem volt esélye Rajnának (3-3). Felpörgött a hazai csapat, Mozer helyzeteinél egymás után két Rajna-bravúr is érkezett (az elsőnél a sisakjáról vágódott le az orosz lövése), majd a vas is kisegítette a vendégeket. Két és féllel a vége előtt viszont góllá érett a hazai nyomás, Schlekmann fordított át Varga Kadenhez, aki a jobb bulikör közepéből nagy gólt ragasztott a vas alá (4-3). Nem volt mire várni, kockáztatott Juurikkala mester, Rajna több mint két perccel a vége előtt lekorcsolyázott, ráadásul Pozsgai kiállítása nyomán a végjátékot 6 a 4-ben játszhatta le az UTE. Hiába: komoly izgalmak után megtartotta egygólos előnyét a BJAHC, a 4. helyen záró Kangyal-legénység így az 5. Csíkszeredával kezd a negyeddöntőben pályaelőnnyel, míg az utolsó hat meccséből négyet elbukó, top négy helyett 6.-ként végző UTE-nak a címvédő Gyergyóhoz kell majd utaznia.

BJAHC-UTE 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"Pontot tettünk a fantáziaregény végére. Ennek a klubnak sokkal nagyobb értékei vannak, amit lehet mérni játékosokban, pénzben, külsőségekben, és ez kötelez minket. Ez egy jó alkalom, hogy mindenki otthon megpucolgassa a tükrét, belekukkantson, süsse le a szemét, gondolkodjon rajta, hogy áll a sporthoz és a sport szent eszméjéhez. Én végtelenül büszke vagyok a srácokra és gratulálok a negyedik helyhez, amit elértünk egy ilyen erős ligában. Gratulálok az Újpestnek is, mert nagyon sok energiát megmozgattak azért, hogy ez egy igazi sportünnep legyen."

Markus Jurikkala vezetőedző, UTE:

"Szoros meccs volt, de ma ennyivel jobban játszottak a hazaiak. Ide-oda pattogó korongok, egyik csapat vezetett, aztán a másik csapat vezetett. Természetesen minden meccset meg szeretnénk nyerni, úgyhogy csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Ma ez volt a különbség a két csapat között, megérdemlik a sikert. Vége az alapszakasznak és a szezon legizgalmasabb időszaka következik, ez számít most leginkább."