Feszült összecsapáson rajtolt győzelemmel az alapszaszgyőztes

2024.03.08. 21:00 |

Az alapembereket nélkülöző FTC paprikás találkozón egyetlen góllal bizonyult jobbnak a 8. kiemelt DEAC-nál.

Ferencvárosi oldalon Fodor Szabolcsnak egy sornyi hiányzót is nélkülöznie kellett, nem húzott szerelést ugyanis az esti mérkőzésre Galajda, Roth, Kärmeniemi, Arany és Crespi sem. A párharc első összecsapásán hazai oldalon Nagy Kristóf, míg a debrecenieknél Hetényi kapott lehetőséget a vasak között.

Pörgősen indítottak a hajdúságiak, Novotny azonnal megkínálta Nagy Kristófot. A folytatásban a mezőnyjátéké lett a főszerep, a gólcsendnek végül a Ferencváros vetett véget a 6. percben: Banga középtávolija először még a kapuvason csattant, de a kipattanónál Németh remekül helyezkedett, s közelről a gólvonalon túlra kotort (1-0). A vezetés megszerzését követően felpörögtek a ferencvárosi lábak, kevesebb mint kettő perccel később Kestilä váltott gólra magabiztosan egy emberfölényes szituációt (2-0). Egyoldalúvá vált a találkozó, a házigazdák rá tudták erőltetni akaratukat a DEAC-ra, Vaszjunyin Artyom együttese csak egy-két alkalommal tudott kiszabadulni Nagy Gergőék szorítása alól. A játékrész végén Mingazov kapott kisbüntetést, az FTC előnysora azonban csak keresztvasig jutott.

A középső etap elején sem változott számottevően a játék képe, az egyetemista-csapatot számos esetben Hetényi védései mentették meg az újabb bekapott találattól. Ezt a tendenciát Brady kiállítása borította fel, de Bucskinék hiába forgattak remekül emberelőnyben, a háló ekkor még rezzenéstelen maradt. Nem úgy, mint a 32. percben, amikor először Novotny távolija még a vasat találta el, néhány momentummal később viszont a pakk Mihalik Gergő elé került, aki könyörtelenül a hálóba helyezett (2-1). Az alapszakaszgyőztes rendkívül gyorsan reagált a fejleményekre, kettő percet sem kellett várnunk a zöld-fehérek válaszára, Turbucz kiváló átadására Nagy Gergő érkezett remek ütemben a hosszún (3-1). Tovább élesedtek a cívisvárosiak, a 35. minutumban kettős emberfórban riogathattak a vendégek: amikor már mindenki azt hihette, a Fradi átvészeli ezt a kritikus időszakot, a kiegészülés után néhány másodperccel az idősebbik Mihalik fivér is bevette Nagy Kristóf kapuját (3-2). A játékrész végén elszabadultak az indulatok, nem mindennapi eseményeknek lehettek szemtanúi a kilátogatók: először Krollis kapott 2+20 perces büntetést a hivatalos személyek sértegetéséért, majd az öltözőbe menet Dobmayer Dominik rendkívül sportszerűtlen módon a ferencvárosi szurkolók közé hajította sisakját, aztán még heves szóváltásba is keveredett néhány fanatikussal. Ha ez nem lenne elég, a nézőtéren is tetőfokára hágott a feszültség, a biztonsági személyzet egyik tagját úgy kellett tapasztaltabb kollégáiknak visszafogniuk, hogy ne fajulhassanak tettlegességig a dolgok.

Az utolsó harmadban szerencsére újra a hokié lett a főszerep, mindkét ketrec előtt adódtak helyzetek, a hálóőrök azonban állták a sarat. Az utolsó 10 perchez közeledve Rétfalvi kapott egy óriásit, szerencsére folytatni tudta a fiatal magyar támadó. Nem sokkal később Jeliszejenka tiszta helyzetből kettészaggatta a felsővasat. Az 53. minutumban Kozma rendkívül vakmerő módon Turcotte-tal állt bele egy ökölcsatába, a kanadai nehézfiú nem meglepő módon hamar eldöntötte a bokszmeccs kimenetelét. 1:32-tel a vége előtt Vaszjunyin Artyom még kikérte idejét, Hetényi lekorcsolyázott a cserepadra, a hőn állított debreceni egyenlítő találat azonban elmaradt. A párharc második mérkőzésére rögtön szombaton kerül sor.

FTC-Telekom-DEAC 3-2 (2-0, 1-2, 0-0)

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC:

"Talán kicsit elszoktunk a rájátszástól. Egy éve volt utoljára playoff-meccsünk, és elfelejtettük, hogy minden rájátszás-meccs elképesztően nehéz. Teljesen mindegy, hogy melyik csapat hol végzett az alapszakaszban, ezt láthatjuk a többi meccs eredményein is. Ez minden bajnokság minden rájátszásában így van. Kettő-nulla után azt hittük tudat alatt, hogy ez egy könnyű meccs lesz, ez meglátszott a folytatáson. A harmadik harmadra sikerült rendet tenni a fejekben, ami miatt jobb is lett a játékunk. Kicsit elhittük, hogy örömhoki lesz, ami a playoffban igen ritka, de tudtunk idejében váltani, és a záró harmadot lehoztuk úgy, ahogy azt kell. Tavaly játszottunk húsz rájátszás-meccset, ott a végére megvolt már a rutin, idén pedig most kezdünk visszaszokni abba, hogy tényleg minden egyes meccsen maximumot kell nyújtania mindenkinek, és komoly harci szellemmel kell hozzáállni a találkozókhoz. Nagyon örülünk, hogy megvan az első meccs, sohasem könnyű behúzni egy széria első mérkőzését.”

Vaszjunyin Artyom vezetőedző, DEAC:

"A reggeli edzés után kidőlt két kulcsemberünk, és teljesen meg kellett variálni a sorokat. Az első harmadon látszott is, hogy nem volt meg az összhang, nem találták egymást a játékosok. A második harmadban váltottunk még egy picit, visszaálltunk régebbi sorokra, ez már sokkal jobban működött. Amit akkor mutattunk, az a mi játékunk, ha ezt tudnánk végig hozni, nagyon boldogok lennénk, de kicsit elfáradtunk a három sorozás miatt, ráadásul egy hátvédet is elvesztettünk a második harmadban. Próbáljuk pozitívan nézni a dolgokat, annak ellenére, hogy megint könnyű gólokat adtunk a Ferencvárosnak, nem így terveztük. Beszéltünk is róla, hogy ezt nem fogjuk elbírni, mert tudjuk, hogy keményen dolgoznak, gólerősek, agresszívek, jól korcsolyáznak, ütköznek, ebbe nem férnek bele az ajándékba adott gólok. Meg is nehezítettük a saját dolgunkat ezekkel. De visszajöttünk a meccsbe, felszívtuk magunkat, remélem, a folytatásban ugyanezt tudjuk hozni, csak kicsit fókuszáltabban és még gólra éhesebben tudunk játszani.”