Felemás nap

2016.11.05. 00:56 |
A tegnapi elsöprő sikerek után ma felemás napot zártunk. Női U25-ös válogatottunk győzelemmel kezdett, utánpótláscsapataink viszont pont nélkül maradtak, a serdülők és a juniorok is Olaszország ellen szenvedtek vereséget, az ifik a házigazda Ausztriával szemben nem tudták érvényesíteni akaratukat.

U16

Magyarország – Olaszország 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

Gólszerzőink: Kozma Ferenc, Bogesic Vedran

Mayer Péter, a keret szövetségi vezetőedzője a következőképpen foglalta össze a találkozót: - Körülményesen és figyelmetlenség miatt nagyobb rizikójú játékkal kezdtünk, kerestük az élét a játéknak. Az ellenfél valamivel jobban elkapta a fonalat, 2-1 lett az első harmad vége oda. A második egy picit jobb játékot hozott, nagyon nehezen, de megnyertük ezt a játékrészt 1-0-ra, így döntetlennel fordultunk a harmadik harmadra. A szünetben sikerült megújulni, nyomás alatt tartottuk az ellenfelet az utolsó húsz perc jó részében, de gólban nem mutatkozott meg a mezőnyfölény, Olaszország pedig értékesíteni tudott egy újabb emberelőnyt. Holnap az első perctől koncentrálni kell, mert csak így lehet eredményes lenni, az „elég jó” sosem sikeres nemzetközi szinten, ide a „kiváló” kell.

U20

Magyarország – Olaszország 2-5

Gólszerzőink: Kiss Patrik, Horváth Bálint

A mérkőzés legjobb játékosa: Vértes Nátán.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány így nyilatkozott a meccs után: - A második és a harmadik harmadunk egész jó volt, az elsőben kicsit bent maradtunk az öltözőben. Rögtön az első cserében két igen rossz eladott korongunk is volt, Kiss Bence két nagyon nagy védést mutatott be. A folytatásban is vétettünk fölösleges hibákat. Néhány játékosunk azt hihette, hogy könnyű meccs lesz, miután megtudták, hogy előző este 6-1-re kapott ki ellenfelünk Franciaországtól. Az első harmadot tehát 3-1-es hátránnyal zártuk, erre a megfelelő módon reagáltunk, a második játékrész egyetlen igazán nagy lehetőségéből betaláltunk és a kapusunk is jól védett. Aztán 4-2-re alakult az eredmény, majd egy megkérdőjelezhető találattal módosult végül 5-2-re. Ez jó lecke volt számunkra arról, hogy egyetlen ellenfelet sem vehetünk félvállról. Holnap taktikai szempontból sokkal okosabban kell játszanunk, mint ma. Ezúttal a srácok nem mindig voltak a megfelelő helyen, ami abból adódott, hogy nem voltak elég gyorsak. Sokkal inkább kell testjátékot alkalmaznunk ahelyett, hogy az ütővel piszkáljunk oda, és természetesen videóedzéssel is készülünk. Franciaországnak erős csapata van, kemény meccs lesz, de ha okosan játszunk, akkor eredményesek leszünk. A hangulat egyébként teljesen rendben van a csapatban.

U18

Ausztria – Magyarország 5-2

Gólszerzőink: Dézsi Bence, Császár Hunor

Glen Williamson így értékelt a találkozót követően: - A srácoknak ilyen nemzetközi mérkőzéseket kell játszaniuk, mert ez növeli a versenyszintet és a jégkorong szintjét. Amikor a klubcsapataikban játszanak, a játékszint és a versenyhelyzet is jóval alacsonyabb. Ha jobbá akarsz válni, magasabb szinten kell kipróbálnod magad és megismerned, hogy lehetsz sikeres azon a szinten. Ez a mai egy jó tapasztalat volt a srácoknak, így lesznek keményebbek és jobbak. A játék irama rendben volt, jól korcsolyáztak, a technikai képességek is jók voltak, a srácok tényleg felvették a versenyt és fókuszáltak voltak. Szeles Martin jól védett, kapott jó pár lövést a meccs során. A torna minden meccse szoros volt eddig, Szlovéniának jó csapata van és számos egyénisége. Meglátjuk, mire megyünk egymással holnap. A hibákat tekintve, mi nem félünk tőlük, általuk tanulunk, a nagyobb dolog az, hogy a srácoknak a komfort zónájukon kívül kell megtanulni azt, hogyan lehetnek sikeresek – és ez igaz az élet minden területére, nemcsak a jégkorongra vagy a sportra. A válogatott meccsek a komfort zónán kívül esnek, és ezért ilyen fontos a nemzeti utánpótlás programunkban az, hogy ilyen tornákon játsszunk. Ez az az időszak, amikor még alakul a személyiségük és ilyen helyzetekben tudják megtanulni, hogyan küzdjék vissza magukat. Így válnak fiatal férfiakká.

A mérkőzés teljes videofelvétele erre a linkre kattintva megtekinthető.