Hibátlan nap

2016.11.03. 23:27 |

Négy korosztály, négy meccs, négy győzelem, egy címer! Férfi felnőttválogatottunk mellett junior, ifi és serdülő csapatunk is derekasan helyt állt a nemzetközi porondon. U20-asaink Asiagoban, U16-osaink Kranjban győztek Szlovénia ellen hosszabbításban, az U18-asok St.Pöltenben Olaszországot verték két góllal.

U20

Szlovénia - Magyarország 2-3 hu.

Remekül kezdett a számos ifistát a soraiban tudó junior válogatott, az első harmad közepén mindjárt az egyik 2000-es születésű, Vértes Nátán szerzett vezetést. Horváth Bálint és Kiss Patrik jegyzett gólpasszt. A második harmadban Péter Andor növelte a magyar csapat előnyét, itt Szigeti Ákos és Bálint Tamás működött közre a helyzet kialakításában. Szlovénia a játékrész utolsó öt percében egyenlített, a harmadik harmadban pedig nem esett találat, így jöhetett a hosszabbítás. Az egyébként teljesen sportszerű találkozó 63. percében végül Kiss Patrik találata döntött, Horváth Bálint jegyzett újabb gólpasszt.

A mérkőzés legjobbja: Kovács Dávid

Rich Chernomaz szövetségi kapitány így értékelt a meccs után: „2-0-s vezetésnél vétettünk pár hibát, volt, hogy eladtuk a korongot és ezt kihasználta az ellenfelünk. A harmadik harmadban fáradni kezdtünk, de a kapusunk végig jól védett, bemutatott néhány nagy védést amikor nem tudtunk fogást találni az ellenfélen a harmadik harmadban. Végül a hosszabbításban ki tudtunk ugrani, Horváth kapott jó passzt, Kiss meg belőtte a kipattanót. Az első 30 percben nagyon jól küzdöttünk, a meccs második felében talán kijött a csapaton a tizenkét órás buszút, meg Szlovéniának valamivel idősebb, tapasztaltabb kerete is van. Nagyon jó volt látni néhány U18-as játékosunk teljesítményét, tetszett a teljes védelmünk, Révész egész jó volt, Bálint Tamás és Kiss Zsombor munkája is valamennyire kitűnt a többiek között, de a teljes csapat jól játszott, tartotta magát a játéktervhez, ez volt az, aminek igazán örültem. A hosszabbításban szerzett győzelem jót tesz a csapat önbizalmának is.”

A mérkőzés összefoglalója:

U16

Szlovénia - Magyarország 1-2 hu.

Két gólnélküli harmad után Szlovénia szerzett vezetést, de Béres Boldizsár egyenlíteni tudott, neki Birke és Rózsahegyi készített elő. Mivel hatvan perc alatt nem jutottak dűlőre a felek, jöhetett a ráadás, ahol a juniorokhoz hasonlóan a serdülőknél is a magyar csapat örülhetett, Horváth Milán kékvonalas gólja ért győzelmet, Szűcs Ádám jegyzett asszisztot.

Mayer Péter vezetőedző a következőképpen nyilatkozott a meccs után: „sokat dolgoztunk, kicsi a pálya, így teljesen fizikális meccs volt tele párharccal. Minden harmad elején kellett 5-7 perc, hogy felvegyük a tempót, onnantól viszont a letámadásainkat már nagyon nem szerették. Négy csatársorral és hét védővel játszottunk, egy hiányzónk volt betegség miatt. Az első gólunk egy hosszú támadás végén bebrusztolt korongból született. A hosszabbításban kivédekeztünk még egy perc hátrányt, a saját emberelőnyünket pedig kihasználtuk. Egy kékről elengedett csuklólövéssel zártuk le a meccset, a kapu előtt jó volt a takarás, semmit nem látott a lövésből az ellenfél kapusa.”

U18

Magyarország - Olaszország 4-2

Kiegyenlített meccset játszott ifiválogatottunk Olaszországgal a korosztály Négy Nemzet Tornáján. Makovics Bence szerzett vezetést alig több, mint öt perccel a kezdő bedobást követően, majd sokáig változatlan maradt az eredmény. A második harmad legvégén ellenfelünk örülhetett, Forte emberelőnyben egyenlített, ám a záró játékrész elején fordult a kocka, létszámfölényben Mihály Ákos szerezte meg első válogatott gólját. Tíz perccel később jött az újabb egyenlítés olasz részről, de vezetést nem tudott szerezni ellenfelünk. Öt perccel a lefújás előtt Madácsi Benedek használt ki egy újabb emberelőnyt, majd az 58. percben Dézsi Bence biztosította be a győzelmet.

A mérkőzés legjobbja: Tóth Károly Balázs.

Mihály Ákos, Tóth Károly Balázs és Peterdi Imre értékelése alább megtekinthető.

Glen Williamson így nyilatkozott a meccs után: „Jó kezdőpont ez a meccs. Az ilyen meccseken felismerjük, hogy miben kell fejlődnünk. A játékosok hozzáállása kulcsszerepet játszik, ezen változtatnunk kell valamennyit és jobbá fogunk válni.”

Horváth András hosszasan értékelt: „Jól kezdtünk, de utána hagytunk egy kis teret az ellenfélnek, amit nyilván egyből kihasznált és helyzeteket alakított ki. Karcsi nagyon jól védett végig, mindenki, akinek bármilyen beleszólása volt, neki adta volna a meccs legjobbja címet. Tulajdonképpen ő tartott minket meccsben. Ami nagyon megnehezítette a dolgunkat, az a második harmadban elkövetett rengeteg szabálytalanság volt, a kiállításokból ráadásul hármat is a támadóharmadban szedtünk össze. Ennek köszönhetően sokadik emberhátrányunkból lőtt gólt Olaszország és tette nyílttá a mérkőzést az utolsó harmad előtt. Talán a harmadik harmadban játszottunk a legjobban, a leginkább összeszedetten, együtt küzdött, hajtott a csapat. Sikerült megint megszerezni a vezetés, aztán kicsit úgy tűnt, mintha a fiúk próbálnának ráülni az eredményre. Ecseteltük neki, hogy ez nem vezet jóra, ugyanannál a tervnél kell maradnunk, amit a harmad elején elkezdtünk. Olaszországnak sikerült kiegyenlítenie, de ezután jó volt látni, hogy azonnal mi lendültünk támadásba, azonnal mozgósítottak a fiúk még energiát, ezáltal sikerült felőrölni az ellenfelet és végül két góllal is tudtunk győzni. Összességében egy kicsit hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de mindenképp pozitívum, hogy a meccs leglényegesebb részén eredményesen tudtunk játszani és ezáltal örülhettünk annak, hogy az első mérkőzésen megszereztük a győzelmet és készülhetünk – a várakozásoknak megfelelően a legerősebb csapat – Ausztria ellen. Ezzel a jó befejezéssel várhatjuk őket és bizakodva arra, hogy jobb játékkal velük is fel fogjuk tudni venni a versenyt. Többet kell majd ütköznünk és sokkal szabályosabban kell játszanunk.”