BJAHC-Csíkszereda: újrajátszást rendelt el a Versenyiroda

2024.03.11. 16:40 |

A Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Sportklub Csíkszereda második negyeddöntős mérkőzésén játékvezetői műhiba történt.

Mint ismert, a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Sportklub Csíkszereda Erste Liga negyeddöntő második mérkőzését szombaton 1-0-ra megnyerte a vendégcsapat, amely így összesítésben 2-0-s előnyre tett szert a párharcban.

A BJAHC a találkozó másnapján óvást nyújtott be a Magyar Jégkorong Szövetség Versenyirodájához, egyúttal megküldte az óvási díj befizetésére vonatkozó igazolást is. A klub szerint játékvezetői műhiba történt, és a meccset újra kell játszani.

Az óvást a Versenyiroda megvizsgálta, a vizsgálat eredményeként pedig úgy határozott, hogy helyt ad annak, egyúttal a BJAHC-Csíkszereda negyeddöntő újrajátszását rendeli el. A döntés ellen 48 órán belül nyújthat be fellebbezést a csíkszeredai klub, a fellebbezési díj megfizetésével.

Ami pedig az indoklást illeti:

A mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében, 59:31-nél a Sport Club Csíkszereda 2-es számú játékosa, Neil Troy Rutkowski ellen a kapu szándékos elmozdítása miatt 2 perces kisbüntetést szabtak ki.

A kapu szándékos elmozdítására a játékidő utolsó két percében az IIHF Szabálykönyv 63.6 pontja az irányadó, amely szerint:

„63.6. BÜNTETŐLÖVÉS.
Ha a rendes játékidőben már nem kerülhet sor a büntetés letöltésére azért, mert letelik a játékidő, vagy egyéb büntetések is kiszabásra kerültek; és ezért a saját kapu szándékos elmozdítása miatt kiszabott kisbüntetés a mérkőzés rendes játékidején belül vagy a hosszabbítás során teljes egészében nem tölthető le; büntetőlövést kell ítélni a vétkes csapat ellen.”

A Versenyszabályzat 81.§ (11) bekezdése szerint:

„(11) Műhibát akkor követ el a játékvezető, illetve az egyesületi versenybíróság, ha a) a saját mérlegelését kizáró helyzetben más ítéletet hoz, mint amit a játékszabályok az adott esetre előírnak, vagy b) a szabályok által kötelezően előírt ítéletet nem hozza meg.”

A fentiek alapján megállapítható, hogy a játékvezetők a mérkőzés 59:31 percében történt akciót szabálytalannak ítélték meg, azonban nem a szabályok által kötelezően előírt szankciót (büntetőlövést), hanem egy attól eltérő büntetést (kisbüntetést) szabtak ki.

A vonatkozó szabályok alapján játékvezetői műhiba történt, mely kapcsán a Versenyiroda a rendelkező részben foglaltaknak megfelelően határozott.

Jelen döntéssel a párharc 0-1-es összesített eredményről folytatódik március 12-én.

Az óvással érintett mérkőzést – szükség esetén – 2024. március 21-én (csütörtökön) rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.