A végjátékban jutott komoly előnyhöz a Sportklub Káposztásmegyeren

2024.03.09. 20:16 |

Egyetlen gól döntött a Vasas Jégcentrumban: David Levin az 57. percben nyerte meg csapatának a negyeddöntő második meccsét is.

Bekezdtek a csapatok, három perc sem telt el, Dame-Malka máris megcsengette a kapuvasat, a fordulásból pedig Farkasnak kellett védeni a túloldalon. A 7. minutumban gyors egymásutánban két ízben is közel járt a vezetés megszerzéséhez a Sportklub, mindkétszer Farkasról jött le a pakk, üggyel-bajjal takarítottak a védők. Jobban mentek a szeredai lábak, a BJA csak kiállítást érően tudta lassítani a játékot. Előbb Nagy Krisztián ült ki a 9. percben – gólt nem, csak kisebb-nagyobb csetepatékat hozott a fór –, majd Culiginre is ráfújtak egy akasztást – érdekesség, ebből emberelőny végül nem lett, mert Asuchak olyan látványosan rájátszott, hogy színészkedésért őt is kiküldték két percre. Nem egészen egy percre rá azonban Tóth Richárd is kiült társa mellé, a fórban Szkacskov az oldalhálót találta el, majd egy rossz BJA-csere után ismét az orosz-román veszélyeztetett, Farkas fogott. Jóval aktívabb volt a vendégcsapat, de gólt nem hozott a nyitó 20 perc.

Mezőnyjátékkal kezdődött a középső etap, aztán elkezdett ébredezni a BJAHC. Előbb Mozer kínálta meg O’connort messziről, Galoha ziccerénél viszont már közelről kellett addigi legnagyobb védését bemutatnia a Sportklub kapusának. Elkapta a ritmust a vendéglátó, legjobb perceit futotta ebben a periódusban, egymás után kellett bemutatnia a védéseket O’Connornek. A meccs felén túl azonban kiszabadult a Sportklub, egy lövés átcsorgott Farkason, Dame-Malka mentett bevetődve a kaput is elsodorva, 0-0-ról és 5 az 5-ben ment tovább a játék. Nagy Krisztián és Szkacskov páros kiállítása után Kubát leküldésénél először játszhattak emberelőnyben a budapestiek, hazai helyzeteket és vendégblokkokat hozott. Egy gyanús palánkra lökés után Schlekmann maradt lent, szerencsére saját lábán korcsolyázott le. Hárommal a vége előtt Rokaly mutatványa után Sofron használta ki a pillanatnyi hazai zavart szép lefordulással, Farkas védett, Tóth Gergely ült ki. Hiába: a bulinál Péter Balázst is kiállították játékkésleltetésért, egyenlő létszámban folytatódott a játék – a kissé kaotikus második harmad után is maradt a 0-0.

A záró etap elején Keresztes beleszúrásáról kicsivel mellépörgött a pakk, aztán felesleges kellemetlenkedésekkel próbálták húzni egymás agyát a felek, a BJA-kispad például nem adta vissza Reisznek az ütőjét – érződött, hogy az idő előrehaladtával a légkör is egyre feszültebbé válik, s hogy egy gól bármelyik oldalra döntőnek bizonyulhat. Kubát butasága majdnem sokba került, a fórban Sági helyzete kifelé pattant a vasról a harmad felénél. A kiegészülés után Levin lehetőségénél Farkas volt észnél, Sofron sem tudta már bekotorni. Öttel a vége előtt Vorobjov is összehozott egy elkerülhető kiállítást, ez már tényleg megbosszulta magát, méghozzá BJA-szempontból nagyon rosszkor: négy perc sem volt már hátra a rendes játékidőből, amikor az előnyben Levin megnézte magának a rövidet, és klasszisgóllal ki is lőtte (0-1). A paprikás végjáték is tartogatott izgalmakat, Kangyal Balázs időkérés után lehívta kapusát, Schlekmann lövése átjutott O’Connorön, elmozdították a kaput – szeredai kiállítás következett a végére, a fél percnyi 6 a 4 azonban már nem hozott eredményt, a Sportklub így egy jókor lőtt kései fórgóllal a második összecsapást is behúzta idegenben, ezzel nagy lépést tett az elődöntő felé.

BJAHC-SC Csíkszereda 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"Igazi playoff csata volt, nagyon keményen beleállt mind a két csapat a meccsbe. Ezek a mérkőzések nem biztos, hogy a legkreatívabb játékot hozzák. Tudom, ilyenkor azt várja minden néző, hogy csodát fog látni, de tényleg mind a negyvenpár játékos, aki ma pályára lépett, keményen dolgozott a sikerért. Az is nagy dolog, hogy egy ilyen erősségű csapat ellen mi egygólos meccseket tudunk játszani. Azért az persze szomorú, hogy az elmúlt két mérkőzésen hazai környezetben egy gólt tudtunk lőni és azt is hat a háromban, késleltetett kiállításnál. Nyilván lehet arra hivatkozni, hogy az ellenfélnek egy elképesztően jó kapusa van, de egy közel ötvenvalahány percig tartó meccsen ugyanez vonatkozik a mi kapusunkra is. Ilyen a hoki, ilyen a playoff. Az egy érdekes történet, hogy a szabályismeret szerint ha az utolsó kettő percben ellököd a kaput szándékosan - amit meg is ítéltek - büntető jár az ellenfélnek. Most nagyon frappánsat mondanék mindarra, ami történt, de az sok pénzbe kerülne, úgyhogy nem teszem."

Mark Andrew Johnathon LeRose másodedző, Csíkszereda:

"Elképesztően szoros meccs volt, szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy megint szereztünk egy előnyös gólt, ami sorozatban a második meccsen döntött a mi javunkra. Ki kell emelnem a kapusunkat, Matt O'Connort, sok meccset nyer nekünk ezekkel a shotoutokkal. Kimagaslóan védett és a hétvége folyamán egyetlen gólt kapott, azt is öt a három ellen játék során. A legjobb időben lendült formába."