A második meccset is elhozta Brassóból a DVTK

2024.03.09. 20:11 |

Meglegyintheti a kiesés szele az alapszakasz-második Coronát.

A párharc második felvonásán ugyanúgy Dubeau és Vosvrda állt a vasak között, mint egy nappal korábban, valamint a sorok összetételén sem változtattak a stábok. Öt percnyi játék után emberelőnybe kerültek a hazaiak, jól védekeztek a miskolciak. A kiegészülés után is a brassóiak voltak aktívabbak, a nyitó harmad közepén újra létszámfölényben támadhattak, hiába. Az első játékrész utolsó két percét öt a négyre játszhatták a Jegesmedvék, Berdnyikov közelről kapuvasat lőtt. A nyitó húsz perc brassói fölényét jól jelzi a 19-8-as mutató.

A második harmad egy újabb Berdnyikov-kapuvassal indult, aztán egy kimaradt Corona-előnnyel folytatódott. A középső játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott. A mérkőzés közepe táján bejutott a korong a brassói kapuba, ám mivel Kulesov magas bottal vadászta le a korongot, nem adták meg a gólt. A következő shift már egy szabályos Kulesov-találatot hozott, amikor a kapu elé betörve fonákkal belőtte a korongot Dubeau-nak (0-1). Három perccel később jött a hazaiak válasza, Zagidullin küzdött a pakkért a támadó harmadban, a játékszer Sills elé került, aki egy pontos lövéssel egyenlített (1-1).

A harmadik játékrész elején kimaradt egy miskolci emberelőny, aztán néhány perccel később újra öt a négyre próbálkozhattak a vendégek, ekkor is Dubeau volt a főszereplő. Ami a DVTK-nak nem sikerült fórban, összejött teljes létszámban: Szathmáry lőtt, a korongba Miskolci vagy Sills beleért, a brassói kapus tehetetlen volt (1-2). A vendégek gólja után egyre többször volt kakaskodás a játékmegszakításoknál. Az összecsapás egy perccel a vége előtt eldőlt érdemben, amikor az ilyenkor megszokott kapuslehozatalt követően Valentyin Razumnyak betalált az üres kapuba (1-3). A végjáték nem a jégkorongról szólt, hanem a következő meccsekre szóló tüskékről.

A DVTK Jegesmedvék 3-1-re nyertek, összesítésben 2-0-ra vezetnek, a két csapat párharca kedden folytatódik Miskolcon.

Corona Brasov-DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Steve Kasper vezetőedző, DVTK Jegesmedvék:

"Nagyon kiélezett meccs volt, mindkét csapat keményen dolgozott. Tisztelet jár ezért az ellenfelünknek, akinek vannak nagyon jó játékosaik. Nagyon erős csapat, akik nagyon sok problémát tudnak okozni az ellenfélnek, így nekünk is. Elismerésem irányukba, de a saját csapatom irányába is, hiszen ismét megmutattuk, hogy versenyképesek vagyunk."

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brassó:

"Megint elég jól játszottunk ahhoz, hogy nyerni tudjunk, de ismét lábon lőttük magunkat. Az első gólnál kiütötték a sarokban a védőjátékosunkat, megkaptuk belőle a gólt. Most is uraltuk a korongot, de ahelyett, hogy mozgattuk volna, inkább megtartottuk, és úgy gondoltuk, elég lesz cipelni. Egy gólt lőttünk, azt is 5 az 5-ben, volt 45-46 lövésünk. A góllövőjátékosainkak gólokat kellene lőniük, és természetesen védekezésben jobban kellene teljesíteni. Egy góllal nagyon kevés meccset lehet megnyerni, nullával megy egyet sem. A kapusunknak nem adhatjuk állandóan azt a feladatot, hogy védje le gól nélkül a meccset, csak azért, mert mi egy gólra leszünk képesek. Rengeteg helyzetünk volt, de nem találtunk utat a kapuba."