A hosszabbításban döntötte el Sylvestre az UTE elleni első meccset

2024.03.08. 20:25 |

A címvédő csak a ráadásban tudta legyűrni a remek playoffteljesítményt jégre rakó Újpestet.

Magasan feltolt agresszív letámadással alaposan meglepte ellenfelét az Újpest, a hazaiak az első percekben kétségbeesetten vagdosták ki tilosra a korongokat. Kiss Patrikék hamar bemelegítették Rinnét, majd jöttek sorban a távoli lövések is. Csak helyzetekig jutottak, majd első valamirevaló lehetőségéből büntetett a Gyergyó: a 7. percben Tamminen lekészítését az üresen maradt Bodó kapásból a hálóba vágta (1-0). Újpesti emberelőny következett, Raymond nem tudta szabályosan lekövetni ellenfelét. Fordult a kocka, Silfver ment ki, ebből sem lett gól. Folyamatos volt a játék, gyorsan repültek a percek. Bodó lövése után többen gólt kiáltottak, a játékvezetők nem, a visszanézés után kiderült, nekik volt igazuk. Kiss Patrik bombája következett, az alapvonal mögüli passz után a lövés a kapuvason csattant. Nyqvist betett korongjára Kovács Alex érkezett, fonákját Rinne bravúrral hárította, a másik oldalon az igen aktív Bodó beemelt korongja csúszott el mindenki előtt. A sok helyzetet hozó kiegyenlített első harmad 1-0-s hazai előnnyel zárult.

A középső felvonás első helyzete a GYHK előtt adódott, Tranca szép csellel betört a kapu elé, megúszták az újpestiek. Támadásban maradt a házigazda, Balázsi szabálytalankodott kiállítást érően. Felálltak a székelyek, jól is forgattak, kapuvasig jutottak. Öt az ötben Bodó szólózhatott, Rajna remekül olvasta a szándékot. Lendületes támadóhoki jellemezte ezeket a perceket, élvezetes volt az összecsapás. Újpesti fór következett, sokáig jól zárt a retesz, végül a 28. percben Saarelainen bal oldali bombája a hosszúba vágódott (1-1). Maradtak a jégen a speciális egységek, egyik vezetőedző sem lehetett elégedett játékosai fegyelmezettségével. Egyenlő létszámban Tranca pillanatai következtek, feljebb kapcsolt és beszorította Benkéket a Gyergyó. Érett a hazai gól, majd kettő-egyben eljött az Újpest, ez is kimaradt. Továbbra is remek volt a tempó, volt esemény bőven. Dalhuisen kimozgatta védőjét, végül a korong nem jutott el az érkező társhoz. A hajrában egy kapu előtti kavarodás után Tiala és Mesikämmen „barátkoztak”, a játékvezetők gyorsan közbeléptek. Az utolsó fél perc vontatottan alakult, sehogy sem sikerült elvégezni a korongbedobást, végül a játék késleltetéséért kiállítást ítéltek a játékvezetők.

A záró harmad így újpesti emberelőnnyel indult, Kovács Alex közelijét fogta Rinne. Szabó Dániel helyzete következett, hiába az addigi legjobb lila-fehér fór, betalálniuk nem sikerült. A kiegészülés után felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Emeltek a hangerőn az addig sem lankadó hazai drukkerek, Sylvestre kontrából kevéssel durrantott mellé. Nagy harc folyt minden korongért, keményen nyüstölték egymást a csapatok. Újpesti kapuvas után Sylvestre Rajnát lőtte fejbe, érződött, hogy aki a második gólt szerzi a meccset is behúzza. Az erdélyiek kerültek emberelőnybe, Rajna ihletett formában védett. A hajrában Orbanék beszorították ellenfelüket, sorra jöttek a gyergyói helyzetek: Bodó az alapvonal mögül felkanyarodott, résen volt az UTE kapusa. Hatvan perc alatt nem jutottak dűlőre a csapatok, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban gyorsan próbálták eldönteni a meccset az erdélyiek, Rajna állta a sarat. Imre Patrik besült lövése következett, az ütője is kettétört. Haaranen indult meg a saját harmadából, kerülgette a védőket, majd lőtt, közel volt a győztes gól. A következő helyzetnél éppen csak mellé csorgott a korong, majd Sylvestre sem célzott pontosan. Az újpestiek hátát törte a háló, nem tudtak kijönni a szorításból. Fejes bepassza után Rajna mamuttal állta útját a korongnak, mindent a kapusuknak köszönhettek a vendégek. A fölény emberelőnyt kamatozott, ezt már nem lehetett kihúzni: türelmes passzolgatás után Sylvestre zúdította a pakkot a hálóba (2-1). A GYHK kemény hatvan percet követően a hosszabbításban már ellentmondás nem tűrő játékkal zsebelte be a győzelmet, így 1-0-ra vezet a párharcban.

Gyergyói HK-UTE 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0) - h.u.

Kovács Viktor másodedző, UTE:

"Jól tudtuk kezdeni a mérkőzést, utána viszont olyan hibákat vétettünk, amit az ellenfél nagyon jól kihasznált. Tudjuk, hogy mit csináltunk jól, de azt is, hogy miben kell javulnunk, úgyhogy ez lesz a holnapi feladat."

Szilassy Zoltán vezetőedző, GYHK:

"Rengeteg helyzetet kihagytunk, nagyon szétszórtuk a lövéseinket, úgyhogy ezen a fókuszon mindenképp kell igazítani. Ami érdekes volt, hogy az első harmadban jobbak voltak az újpestiek, de mi lőttünk gólt, a másodikban pedig mi voltunk jobbak és ők lőttek gólt. Ilyen a rájátszás, mindehhez pedig társul egy rendkívül komoly kapusteljesítmény, a gólhoz vezető utat nagyon nehéz megtalálni Mikin keresztül. A hosszabbításban ez már nagyon érett, ott nagyon felborítottuk a pályát egy jó takarásból érkező emberelőnyös lövés révén pedig be is tudtunk találni. Sokkal agresszívebb kell legyen a korong nélküli játékunk, és a helyzetkihasználásunkon is javítani kell."