A hét játékosa: Kovács Csaba

2016.12.23. 12:26 |

A MAC Budapest két fontos győzelmet aratott az elmúlt játékhéten és ezzel egy ponttal maga mögött tartja az Újpest gárdáját és egy pont a lemaradása az éllovas DVTK mögött úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, mint a címvédő. A legutóbbi, FTC és Debrecen fölött aratott győzelemnél a rutinos válogatott csatár, Kovács Csaba két góllal és három gólpasszal járult hozzá a MAC teljesítményéhez, ezzel ő az elmúlt hét játékosa.

Ifj. Kovács Csaba igazi hokicsaládból származik, édesapja, id. Kovács Csaba az Újpestben és a magyar válogatottban is játszott, majd hosszú éveken át ellátta a Magyar Jégkorong Szövetség alelnöki pozícióját, illetve 2015-2016 között a szövetség elnöki tisztjét is ellátta. Csaba öccse, Attila bátyjához hasonlóan a MAC utánpótlásában nevelkedett, végül mégsem lettek csapattársak, jelenleg az Újpest hátvédje. Az idősebbik fivér Budapestről a tengerentúlra ment középiskolába, a kanadai Notre Dame Academy csapatában pallérozódott. A felnőtt válogatottban a 2002-2003-as szezonban mutatkozott be és a 2004-es világbajnokságtól zsinórban tizenhat eseményen képviselte eddig Magyarországot. Csaba az edzések, mérkőzések és a karácsonyi készülődés forgatagában szakított időt, hogy válaszoljon a jegkoronszovetseg.hu kérdéseire.

A MAC, UTE és a DVTK hármasa szoros versenyben áll a tabella elején, ebben a helyzetben mekkora nyomás nehezedik a csapatra, hogy ne veszítsen pontokat?

Ez egy jó motiváció mindannyiunknak, hogy jól és magas szinten játsszunk, mert bármelyik csapat megelőzhet, ha pontokat hullajtasz el. Ugyanakkor remek a szurkolóknak és a csapatoknak is, hogy minden mérkőzés számít.

A MAC kisebb hullámvölgyben volt nemrégiben, hogyan sikerült kilábalni belőle?

Igen, volt néhány nehéz mérkőzésünk, de keményen dolgoztunk tovább és sikerült kilábalni belőle. A múltkori, Debrecen elleni meccsünknek egészen rájátszás hangulata volt. Túlvagyunk a szezon felén és ezt az az időszak, amikor már a liga összes többi csapata is egyre inkább összeáll és egyre élesebb. Ahogy közeledünk az alapszakasz végéhez, egyre inkább rájátszáshoz hasonló a hangulat.

Hogyan élted meg a váltást, milyen hosszú idő után idén új klubban játszani?

Természetesen beletelt egy kis időbe, hogy hozzászokjak minden új dologhoz itt, de remekül érzem magam. Minden összeállni látszik és a rájátszás is egy karnyújtásnyira van, az márpedig az az időszak, amikor a legtöbb jégkorongos élmény születik. Alig várom már a Winter Classic-ot is, remek esemény lesz a szurkolóknak.

Milyen volt első alkalommal az öcséd ellen játszani, aki a UTE csapatát erősíti?

Érdekes volt kiállni ellene, most már ő is elég idős ahhoz, hogy a MOL Ligában szerepeljen, ráadásul a csapatának is jól megy a szekere. Van most közöttünk egy kisebb rivalizálás miután egyszer kikaptunk tőlük, kétszer pedig mi győztünk az eddigi találkozókon. Ezek mind-mind remek tapasztalatok. Azon kevesek, akiknek ez különösen tetszhet, kétség kívül a szüleink. :)

Hogy látod, egy fiatal játékosnak mennyivel van most több lehetősége, mint neked volt, amikor tizenéves korodban elutaztál Kanadába?

Mindenekelőtt ezúton gratulálok az U20-as válogatottnak az aranyérem megszerzéséhez. Ma már a fiatal játékosokat sokkal többen figyelik, egyre inkább tudnak a magyar jégkorongról nemzetközi szinten is. Amikor én Kanadába igazoltam, azt kérdezték tőlem, hogy játszottam-e korábban szabvány méretű pályán. Ma már jóval több lehetősége van egy-egy fiatal játékosnak külföldön folytatni a pályafutását. Remélem, a következő generáció többet ér majd el, mint mi. Én szurkolok nekik.