2-0-ra vezet az alapszakaszgyőztes

2024.03.09. 19:49 |

A Ferencváros hat akciógóllal, a 2+1 pontos Nolan LaPorte vezetésével kétharmad alatt eldöntötte a lényegi kérdéséket.

A Fradi hiányzói közül az eltiltását letöltő Crespi visszatérhetett – így Bán Károly ismét támadóként lépett jégre a harmadik egységben –, Turbucz nem öltözött be a mérkőzésre, az ő pozícióját Németh Attila vette át az első támadótrióban. A DEAC-nál nem lehetett ott a kétmeccses eltiltást összeszedő Krollis – az összes alapszakaszmérkőzésen pályára lépő Bukor Rajmund ismét hiányzott, Vasziljevhez és Szmirnovhoz hasonlóan –,  Vaszjunyin mester alaposan megkeverte a sorokat, vasak között ezúttal is Nagy Kristóf és Hetényi Zoltán kezdtek.

Az első harmad pörgős hokit hozott, a csapatok főleg a speciális játékhelyzeteket gyakorolhatták, a Fradi az első 10 percben háromszor is emberelőnyben játszott, majd a DEAC is támadhatott létszámfölényben, egy ideig kettős emberelőnyben is, de gólok nem születtek, Nagy és Hetényi is megóvta kapuját a góltól. A 18. percben Mihalik Gergő kisbüntetése során már a negyedik hazai emberelőny maradt ki, 0-0-s állással mehettek pihenőre a csapatok.

A második felvonás elején LaPorte gyorsan megszerezte első két gólját az Erste Liga rájátszásában. Előbb Seregély kapott teljesen üresen korongot a támadóharmad közepén, az ő próbálkozását védte Hetényi, a kipattanót az amerikai tette be, majd három perccel később a debreceni védők ajándékozták meg egy koronggal a ferencvárosi légióst, aki közelebb lopta magát és újból mattolta Hetényit, 2-0. A DEAC szép lassan feljebb jött, Mihalik András kaput megkerülő helyzetében is benne volt már a gól, a szépítés végül emberelőnyből jött össze: Dobmayer kékvonalas löketébe tette bele az ütőjét a kapu előtt álló Kloz, Nagy Kristóf tehetetlen volt, 2-1. A debreceni gól tovább pörgette a vendégeket, több töltöttek el a hazai harmadban, ám a játékrész kezdete után a vége is a Ferencvárosé lett. A 38. percben Németh közelijénél bravúrosan védett Hetényi, ám a következő támadás során Hrabal korcsolyázott fel a jobb oldalon, Dobmayer nem lépett ki rá, a cseh légiós kibombázta a hosszú felsőt, 3-1. Még mindig a szünet előtt nemsokkal Marva lőtte el a korongot kapásból a kékvonalról, középen Németh Attila tökéletesen beleszúrt, a pénteken is eredményes magyar csatár ismét betalált a DEAC-nak, 4-1.

A 48. percben eldőlt a mérkőzés, Farkas Simon dolgozott meg egy korongért a támadóharmadban, Tóth Gergő éles szögből leadott lövése valahogyan átcsúszott Hetényi mellett, 5-1. A DEAC játékosok mozgásán látszódott hogy már nem hisznek a csodában, az alapszakaszgyőztes ellen nem lehet felállni négygólos hátrányból. A hátralévő játékpercek csendesen leperegtek, egészen az utolsó percig, amikor Seregély centerezését követően Kestila megszerezte a hatodik hazai gólt. Az újrakezdést követően egy fair fightot is megtekinthetett még a publikum: Jakabfy Csongor mérte össze erejét Tóth Gergővel, a fiatal debreceni egy ideig jól állt a bunyóban, de aztán a rutinos ferencvárosi egyértelműen elvitte ezt a csatát is. Az FTC-Telekom 6-1-re megnyerte a negyeddöntő második mérkőzését és összesítésben 2-0-ra vezet a párharcban. Folytatás kedden Debrecenben.

FTC-Telekom-DEAC 6-1 (0-0, 4-1, 2-0)

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom:

„A vége azért ma simább volt, még ha nehéz is azt mondani egy rájátszás-meccsre, hogy sima… Az elején jól kezdtünk, volt jó sok emberelőnyünk, helyzeteink, amik viszont nem mentek be, de az első harmadbéli 19 kapura lövésünket jó alapnak gondolom. Szóval a lehetőségek megvoltak, a második harmadban pedig megjöttek a gólok is. Nagyon keményen dolgoztunk végig, talán 2-1-nél jött egy kis kérdőjel a fejekben, hogy most akkor merre vesszük az irányt, ott egy picit megint lelassult a játékunk, hasonlóan a tegnapi második harmadhoz. De a játékrész végére szerencsére megtaláltuk a választ a kérdésre, és végül nem volt kétséges, hogy ezúttal melyik arcunkat mutatjuk. Szerencsére idén sokszor mutattuk a jó arcunkat, ez most is így volt, aminek köszönhetően tudtunk újabb gólt szerezni, így pedig komoly előnnyel mehettünk a harmadik harmadra, amit pedig nagyon jól lemenedzseltünk. Szóval összességében úgy gondolom, ma nem férhetett kétség a győzelmünkhöz, aminek nagyon örülünk.”

Berta Ákos másodedző, DEAC:

„Az első harmad az eredmény szempontjából ugyan kiegyensúlyozott volt, de túl sok kiállítást szedtünk össze. Nem igazán érkeztünk meg a meccsbe, és ezt a Fradi a második harmad elején könyörtelenül ki is használta. Tegnapról a jó dolgokat nem igazán tudtuk átmenteni, olyan, mintha a fél csapatunk még nem érkezett volna meg a rájátszásba, ami pedig egy teljesen más kávéház. Ha eladjuk a korongot a saját harmadunkban, főleg az alapszakaszgyőztes ellen, akkor ez a vége. De utána sem tudtunk előrelépni, felvillantani valamit, nem sikerült a hiányzók helyére belépni, többet kellett volna vállalni. A második harmadban is egy kicsit el voltunk bújva, a harmadikban meg aztán próbáltuk menteni a menthetőt, hiába. Kettő-nullra vezet összesítésben a Fradi, ma sokkal jobbak voltak, megérdemelten volt ekkora a különbség. Kicsit magára hagytuk a kapusunkat, aki mellett egy 18 éves játékos nyújtja a legjobb teljesítményt az egész csapatból, ez is egy jelzés, hogy néhány embernek fel kellene ébrednie. Ez már a rájátszás, aki elbújt az egész szezonban, az most megmutathatja, mit tud, és bízunk benne, hogy meg is tudjuk mutatni hazai pályán, amivel elnyújtjuk egy kicsit még ezt a szériát. Bíznunk kell a játékosokban, magunkban. Ez egy ilyen mérkőzés volt, de holnapra el kell felejteni, és készülni a keddi meccsre.”