Vereség Japántól büntetőkkel

2017.11.12. 21:24 |
Japán büntetők után 4-3-ra nyert a magyar válogatott ellen a Roland Divatház Négy Nemzet Tornán. A magyar csapat a harmadik helyen végzett.

A Roland Divatház Négy Nemzet Torna záró mérkőzésén, a megfiatalított japán csapat ellen Duschek Dávid kezdett a kapuban, a cseréje Bálizs Bence volt. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány ezúttal kihagyta a keretből Sebők Balázst, Kevin Wehrst, Magosi Bálintot és Rajna Miklóst.

Első harmad

A magyar együttes kezdte aktívabban a találkozót, Pavuk Attiláé volt az első lövés, majd Kiss Dániel dolgoztatta meg a japán kapust, aztán Erdély Csanád előtt adódott helyzet. A 4. percben Varga Arnold kapott két percet, de a kiállítást sikerült kihúznia a mieinknek.

A 8. percben, némileg váratlanul mégis megszerezte a vezetést a japán válogatott: egy korongvesztés után a gyorsan végigvitt kontratámadás végén Furuhasi Makuru lőtt a hálóba.

Szabó Dániel is a büntetőpadra került, és az emberelőnyben tovább veszélyeztettek a japánok, de Duschek a helyén volt. A 10. percben a rivális is emberhátrányba került, majd Jesse Dudas távoli lövése után kakaskodás alakult ki a kapu előtt, ami után újabb japán kapott két percet.

A magyarok majdnem másfél percig 5 a 3 ellen támadhattak, ám igazi lövésig nem jutottak el. Aztán 5 a 4 ellen már jobban ment, és a 12. percben összejött az egyenlítés. A helyzetet Bartalis István alakította ki, aki okosan megkerülte a kaput, a középre adásra pedig Pavuk Attila érkezett remekül.

Másodszor kapott kiállítást Szabó Dániel a 13. percben, a két perc alatt a japánok két veszélyes lövéssel tesztelték Duscheket, de a kapus jól védett. Kiegyenlítetté vélt a játék, majd az utolsó percben sikerült megszerezni a vezetést, Benk András lövése után a kipattanót Bartalis kotorta be.

Második harmad

A második játékrészt átnyúló kiállítás miatt emberelőnyben kezdték a mieink, és nagy iramot diktáltak, de nem sikerült növelni a különbséget. Szép megoldással, estében lőtt kapura Nagy Krisztián, de sem ő, sem pedig a későbbiekben Andrew Sarauer vagy Erdély Csanád nem tudott gólt szerezni.

A 26. percben, megint a semmiből egyenlítettek a vendégek. A gyors támadás végén a Duschekről kipattanó korongot Kumagai Gosi továbbította a hálóba. A japánok öröme azonban nem tartott sokáig, alig egy perc múlva ismét vezettek a magyarok, Pozsgai Tamás bátor távoli lövését nem lehetett védeni.

Támadásban maradtak a mieink, sorra alakították ki a helyzeteket a japán kapu előtt, és beszorították az ellenfelet, de a nagy ziccerek is kimaradtak. Vas János, Terbócs István, Erdély, majd Pavuk is közel járt az újabb gólhoz. Ebben a periódusban 16-szor lőttek kapura a magyarok, míg a japánok mindössze négyszer.

Harmadik harmad

A harmadik felvonást Garát lövése vezette fel, majd Dansereau helyzete után csúszott el a korong a gólvonal előtt. Ismét megfogyatkozott a japán csapat, de Hári cselsorozata után Sarauer lövése maradt ki.

A mieink is emberhátrányban küzdöttek Erdély büntetése miatt, ám a japán rohamok ekkor még elmaradtak. Egy kontra végén Pavuk került helyzetbe, azonban lövését a japán kapus védte, majd a másik oldalon Duscheket mozgatták meg. Terbócs a kapussal szemben lőhetett, de a vendégek kapusa ismét jól védett, ahogy aztán Dansereau helyzeténél is a helyén volt.

Az 57. percben Stipsicz került a büntetőpadra, a japánok pedig ezúttal gyorsan, 16 másodperc alatt kihasználták az előnyt. Egy középre lőtt korong megpattant Vargán, Terao Hiromicsi pedig bebombázta a kapuba. A magyarok nagy erőket mozgósítottak az utolsó percekben, de nem tudtak újabb gólt szerezni.

Hosszabbítás

A döntetlen után jöhetett a hosszabbítás, a 3 a 3 elleni játék, amelyben a magyarok domináltak, és sorra dolgozták ki a helyzeteket, de Dansereau, Hári és Vas is hibázott. A másik oldalon Duschek két nagy védést mutatott be. Egy rossz csere miatt kaptak kiállítást a japánok, így a hosszabbítást 4 a 3 ellen fejezhették be a mieink, de nem tudták bevenni a vendég kaput.

Büntetők következtek, az ötös sorozatban Sarauer és Hári volt eredményes, de a japánok is belőttek kettőt. A folytatásban Takagi Kenta betalált, Hári azonban kihagyta a büntetőjét, így a japán csapat diadalmaskodott, és a második helyen végzett a budapesti tornán, míg a magyarok a harmadikok lettek. A viadalt a lengyelek nyerték.