U20: nagy csatában vereség a vb-nyitányon

2017.12.10. 22:02 |

Vereséggel kezdte a franciaországi Divízió I/A csoportos férfi világbajnokságot a magyar válogatott. Ugyanakkor a fiataloknak nincs miért szégyenkezniük, hiszen nagy csatát vívtak a legutóbb még A-csoportos lettekkel. Lettország – Magyarország: 4-1.

Az U20-as Divízió I/A csoportos férfi világbajnokság lettek elleni nyitómérkőzésére Tóth Balázs kapott a kapuban bizalmat Jarmo Tolvanen vezetőedzőtől, cseréje Garbacz Máté lett.

Gól nélküli első harmad

A mérkőzés első perceiben a lettek nyomán alatt tartották a magyar kaput, de a magyaroknak is voltak lehetőségei, Antonino Sarcia lőtt nagyot a kék vonalról, majd volt egy kapufája is a magyar csapatnak.

Az első magyar emberelőnyben sikerült a támadóharmadban tartani a korongot, a második esetében a lettek már jobban védekeztek. Az első harmad közepe tájékán Tóth Balázs kétszer is nagyot védett.

Az első játékrész második felében kétszer is emberhátrányba került a magyar válogatott, de mindkét esetben sikerült kivédekezni azt, így az első harmad végül gól nélkül zárult.

A második harmad és két lett gól

Aztán a második harmad első percében Renars Krastenbergs gólt lőtt, és a lettek máris vezettek. Az ellenfél nem csökkentette a nyomást, és ennek meg is lett az eredménye, amikor Emils Gegeris balról kapufás gólt lőtt.

A második lett találatot követően a játék kiegyenlítettebbé vált, bár az ellenfél továbbra is veszélyesen támadott.

Harmadik harmad: az egyenlítés is meg lehetett volna

A záróharmadra Jarmo Tolvanen kicsit megkavarta a sorokat az eredményesebb támadás érdekében. Szigeti Ákos előtt adódott is egy lehetőség, de a kapusba lőtte a korongot.

Emberelőnybe került a magyar válogatott, és meg is voltak az esélyei a szépítésre, Horváth Bálint és Mihály Ákos is betalálhatott volna. Aztán a harmad felénél Szalma Zsolt betalált Kreisz Brúnó passzából, és máris csak egy gól volt a magyar csapat hátránya.

Nem sokáig voltunk ennyire közel az egyenlítéshez, Daniel Berzins lépett meg a védőktől és ismét két gól volt a különbség. Végül Lettország egy emberelőnyös helyzetben megpattant koronggal állította be a 4-1-s végeredményt, bár az utolsó percekben Péter Andor előtt még adódott egy ígéretes lehetőség, de a kapus védett.

Így látták ők

Jarmo Tolvanen vezetőedző: A csapat kicsit idegesnek tűnt, de úgy vélem, ezzel együtt is jól kezdtük a mérkőzést, mert bár gólt lőni nem sikerült, de megvoltak a lehetőségeink és jó első harmadot játszottunk.

A második harmadban kaptunk két gólt, a lettek elkapták a fonalat, nekünk pedig túl sokáig tartott, mire visszakapaszkodtunk a mérkőzésbe. A második harmadban 15 percig jobbak voltak, és ma ez volt a különbség a két válogatott között. A záróharmadban nyomás alá helyeztük őket, és sikerült is betalálni, ám aztán két könnyen elkerülhető gólt kaptunk, amiből a lettek energiát merítettek.

Tavaly ők még az A-csoportban játszottak, mi pedig az 1/B-ban, így azt mondtam a fiúknak, hogy semmi okuk szégyenkezni. Jó csapatmunka volt.

Szabó Bence védő: A mérkőzés jól indult figyelembe véve, hogy ezen a szinten még nem játszottunk korábban. Nagyon büszke vagyok arra, ahogyan a srácok beleálltak a mérkőzésbe, ahogyan játszottak.

A második harmadban kicsit visszavettünk, elfáradtunk, és két gyors gólt kaptunk. A harmadik játékrészben sikerült betalálni egyszer – összességében úgy gondolom, nagyon jól játszottunk, sok pozitívumot le lehet vonni a találkozóból.

Szalma Zsolt csatár: Kemény első meccset játszottunk a lettekkel, az első harmadban nagyon jól kezdtünk. A második harmadban szerencsés gólt lőttek, majd kaptunk még egyet, de utána képesek voltunk nyomás alatt tartani őket és a saját játékunkat játszani.

A harmadik harmadban jobban játszottunk, mint a lettek, egy buliszituációból sikerült gólt szerezni. Volt lehetőségünk az egyenlítésre, de kihagytuk. Végül a mérkőzés vége felé még lőttek két gólt, egyet emberelőnyből – de szerintem összességében jól játszottunk.