U20-as bajnokság: a győri vereség után kiütötte a Vasas a Fehérvárt

2018.01.08. 10:00 |
Meglepetés győzelemmel indult az új év az U20-as bajnokságban, miután a Győr felülmúlta a tabella második Vasast. Az angyalföldiek aztán alaposan javítottak a renoméjukon.

Győr–Vasas 6-5 szétlövésben

Nagy meglepetéssel indult az új év, ugyanis a tabella második helyén álló Vasas pontokat vesztett a hetedik helyezett Győr otthonában. Az angyalföldiek – akik karácsony előtt a harmadik MAC-ot múlták felül – csupán egyszer vezettek a meccsen a második harmad elején. Egyébként négyszer egyenlítettek, utoljára három másodperccel a rendes játékidő vége előtt. A hosszabbítás nem hozott döntést, a győriek így szétlövésben nyertek 6-5-re.

KMH–Ifj. Ocskay Gábor JA 2-6

Ugyancsak csütörtökön a listavezető Ifj. Ocskay Gábor JA a KMH-hoz látogatott, s bár a 6. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, az első harmad után már a vendégeknél volt az előnyt. Amit aztán fokozatosan növeltek is, s végül 6-2-re győztek.

Ifj. Ocskay Gábor JA–Vasas 0-6

Szombaton aztán jött a nagy rangadó, amely végül egészen sima végeredményt hozott. A Vasas már az első harmad után 2-0-ra vezetett, a másodikban pedig további három alkalommal talált a fehérváriak kapujába. A 6-0-s végeredményt egy másodperccel a vége előtt állították be. Érdemes pillantást vetni a lőlapra, amely arról árulkodik, hogy a hazaiak több mint kétszer annyiszor próbálkoztak (50:21), az angyalföldiek védelme azonban remekül működött, és ki kell emelni a száz százalékos teljesítményt nyújtó Garbacz Mátét is a kapuban.

MAC Budapest–DHK 4-3

A tabella harmadik MAC vasárnap a negyedik DHK-t fogadta. A vezetést az első harmadban a debreceniek szerezték meg, majd a második elején tovább növelték előnyüket. A meccs felénél azonban már 2-2 állt az eredményjelzőn, az 55. percben pedig a hazaiak átvették a vezetést. A vendégek egy perccel később válaszoltak erre, de az 58. percben ismét a MAC volt eredményes, beállítva a 4-3-as végeredményt.

Az U20-as bajnokság alapszakaszából már csak öt mérkőzés van hátra, a teljes program és a korábbi eredmények ITT megtekinthetők.