U16: fölényes győzelem Vancouverben

2017.12.28. 09:51 |

A magyar U16-os válogatott második mérkőzését is győzelemmel zárta a Richmond International Midget Bantam jégkorong-tornán. Ezúttal a Prince George Cougars-t múlták felül 9-0-ra.

Svasznek Bence vezetőedző változtatott a kapusposzton, ezúttal Pesti József állt a háló elé, Ollári Zsombor volt a cseréje, az első mérkőzésen kezdő Monostori Tamás pedig szabadnapot kapott.

A magyar csapat korán megszerezte a vezetést Varga Balázs révén. Az előnyt az első emberelőnyből sikerült növelni Schlekmann Márk révén, és még a harmad befejezése előtt Ortenszky Tamás gólpasszából Csölle Dániel volt eredményes. A magyar együttes így megnyugtató, 3-0-s előnnyel mehetett pihenni.

A második harmadban aztán sikerült teljesen ellépni az ellenféltől, annak ellenére, hogy az első gól csak a játékrész 12. percében esett, amikor Galajda Zsombor passzából Tornyai Mátyás talált a kapuba.

Alig egy perccel később már 5-0 állt az eredményjelzőn, a gólszerző ezúttal Keresztes Levente volt. Még nem volt vége, előbb Szalmás Bence talált be, majd Keresztes Levente lőtte meg második gólját is, így alakult ki a 7-0-s eredmény.

A harmadik harmad Schlekmann Márkról szólt, aki kétszer is betalált, így végül három góllal és két gólpasszal zárta a mérkőzést, Pesti József pedig kapott gól nélkül hozta le a meccset.

Magyarország-Prince George 9-0

A magyar U16-os csapat legközelebb csütörtökön lép jégre a Mission AZ U18-as csapata ellen a Phoenix Arizona jegén.