Nagy küzdelem és fontos tapasztalatok zárásként

2016.11.05. 16:47 |

Nagy fegyelemről és mentális erőről tett tanúbizonyságot mindhárom fiú korosztályos válogatottunk Négy Nemzet Tornájuk zárónapján.

U16

Ausztria - Magyarország 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Mayer Péter, szövetségi vezetőedző értékelte a mérkőzést és a torna egészét:

„Jól mentünk, jól dolgoztunk, de a góllövő potenciál nem javult. Rengeteg kiállítás volt itt is, ott is, szinte állandóan emberelőnyben vagy -hátrányban folyt a játék. Bármelyik oldal eldönthette volna a találkozót a javára, végül nekik sikerült bejuttatni egy takarásos munkagólt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a helyzetnél a takaró emberük a kapu előtti félkörben tartózkodott és ezzel akadályozta a kapusunkat, de a játékvezetők szabályosnak látták a találatot.”

„A 4. hely nem öröm, a szoros meccsek tapasztalatai annál inkább. Nagyon jó tempójú torna volt, 3 egygólos meccsel, ez olyan nyomás, ami megérte a három napot. Jól küzdöttünk, de arra kell fókuszálni, hogy a nagy tempó és hőfok közben is megmaradjon a tudatosság, ezt ilyen közegben lehet megtapasztalni.”

„Góllövésben kell javulni, hogy kisebb helyzetekből is legyenek találatok és az apró részletek pontosságában és állandósításában. Az egy hosszabbításos győzelemnél többre vágytunk, az öt kapott gól rendben vagy, a három szerzett gól viszont nem alkalmas meccsek megnyerésére. Ebben maradt adósság bőven.”

„A nemzetközi mezőnyben a különbség az, hogy kevesebb idő és hely van a lövésekre, illetve ezekért is sokkal többet kell dolgozni. Kifejezetten elégedettek voltunk: Horváth Domi és Halázs Béni kapusok, Horváth Milán, Simon Soma hátvédek és Kozma, Bogesic, Mesterházy, Rózsahegyi teljesítményével. Az egy hét alatt 14 játékoson ment végig egy intenzív vírus, de mindig az volt a srácok alapreakciója, hogy "akarok játszani!", ami hosszabb távon komoly karakterek motorja lesz.”

U18

Szlovénia - Magyarország 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Gólszerzőink: Tóth A., Dézsi

Glen Williamson így értékelt a meccs után:

„Óriási mérkőzés volt a mai. Öt játékosunknak kellett kimaradni betegség miatt, így a két kapusunk felezett a meccsen, öt hátvéddel és három csatársorral álltunk ki. Még így is voltak olyan srácok, akik ugyan játszottak, de nem voltak teljesen egészségesek, és az, hogy így is vállalták a játékot visszamutat arra, amiről tegnap beszéltem, hogy a nehézségek ellenére is helyt lehet állni, megtanulni, hogyan küzdjenek meg minden felmerülő akadállyal a cél eléréséhez. Hihetetlen teljesítmény volt, igazán szoros meccs, a csapat pedig fókuszált maradt, egységként dolgozott és felnőtt ezen a meccsen.

Nagy büszke vagyok a csapatra. A mai győzelmünk beillik hollywoodi történetnek: tegnap tulajdonképpen elvertek, mára pedig tudtunk váltani, felnőttünk a feladathoz, magabiztosabban tértünk vissza a pályára és megtaláltuk a módját, hogy sikeresek legyünk. Ez egy óriási lépés számunkra a jó irányba. Nagyon-nagyon büszke vagyok.”

„Alapvetően minden meccsen győzni akarunk, de ennél fontosabb az, hogy a mostani egy tanulási folyamat. Ki akarjuk hozni magunkból a legjobbat és ehhez van, amikor a hozzáállásunkon kell változtatni, máskor érnünk kell fejben még, vagy javulnunk kell a részletekben. Amíg nem játszol a sajátodnál magasabb szinten, addig ez nem meg, mert nem lehet mesterségesen előállítani ilyen helyzeteket. Itt folyamatos a magas szint és a nyomás, a verseny pedig nagyon szoros. Remek csapategység alakult ki

Máthé Csaba, kapusedző:

„Az volt a terv, hogy mindhárom kapusunk véd egy-egy mérkőzést, ma Márkus Levente lett volna soron, csak ő is az éjszaka során megbetegedett játékosok között volt, így muszáj volt módosítanunk reggel. Pozitívum, hogy a beugró fiúk jól vették az akadályokat, ami azt jelenti, hogy mentálisan rendben vannak. Azt szerettük volna, hogy – ha már így alakult – Szeles és Tóth egyforma terhelést kapjon, így felénél cseréltek. A tornán összességében jól teljesítettek a kapusaink, éhesek voltak a győzelemre és sokszor tartották meccsben a csapatot. Nagyon örülök annak, hogy úgy tűnik, szoros verseny alakult ki közöttük és megnehezítik majd a dolgunkat a világbajnokság előtt.”

Ifiválogatottunk két győzelemmel és egy vereséggel a torna második helyén végzett a házigazda mögött.

U20

Magyarország - Franciaország 2-1
Gólszerzőink: Sági, Kiss P.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány holnaptól ismét a férfi felnőttválogatott mellett ténykedik majd, előtte viszont értékelte a mai mérkőzést és a teljes U20-as tornát:

„Ha tegnap is úgy játszottunk volna, ahogy ma, akkor akkor is győztünk volna, mert Olaszország kikapott 6-1-re Franciaországtól és a fiúk tegnap azt hitték, hogy nekünk is könnyű lesz. Emiatt letoltuk őket tegnap a meccs után, videómeetinget tartottunk ma reggel és végül nagyon-nagyon jól játszottak a mai meccsen. Nagyon tetszett a munka, amit beletettek, ahogy tartották magukat a játéktervhez, minden nagyon pozitív volt.”

„A torna három meccsén azt a játékot játszottuk, amit elvártunk a srácoktól. Az elején volt némi fegyelmi kérdés, amivel nekünk, edzőknek foglalkoznunk kellett, illetve azzal, hogy világossá tegyük, a munkamennyiség, amit beletesznek egy klubmeccsbe eltér attól, ami szükségeltetik egy válogatott mérkőzésen. Ma viszont mindenki nagyon pozitívan reagált az edzői utasításokra, ennek nagyon-nagyon-nagyon örültem. A világbajnokságig a korong nélküli játékunkon kell csiszolni, azon, hogy kinek mi a feladata a védekezésben, illetve mi akkor, ha nálunk van a korong. Különösen nagy figyelmet fordítunk a folytatásban a támadó harmadban való játékra és a speciális játékunkra.”

Juniorválogatottunk egy hosszabbításos és egy rendes játékidőben szerzett győzelmével második helyen végzett az asiagoi Négy Nemzet Tornán.