Korea az EIHC Torna győztese

2016.11.06. 17:59 |

A 7NEMZETHOKI7 keretein belül megrendezésre került Euro Ice Hockey Challenge hatnemzet torna döntőjében a két csoportgyőztes, Korea és Magyarország találkozott a Tüskecsarnokban.

Magyarország – Korea 2-3 (1-1, 0-0, 1-2)

Rich Chernomaz szövetségi kapitány és Jukka Kontsas kapusedző ma hajnalban visszatért az edzői stábba Olaszországból a juniorválogatott tornájának végeztével, így újra teljes volt a létszám edzőposzton is. A soroknál kisebb változtatások történtek, Orbán Brance és Kiss Dániel maradt ki, de pihenőt kapott Vas János és Hári János is, hogy százszázalékosan tudják folytatni a szezont jövőhéttől. Kapusok közül Rajna Miklós nem öltözött, Hetényi Zoltán kapott lehetőséget kezdőként, a tegnap remekül teljesítő Bálizs Bence pedig a cserepadon foglalt helyet.

Mindjárt a meccs legelején vezetést szerezhettünk volna emberelőnyben, Sárpátki Tamás került legközelebb a gólszerzéshez, de végül nem módosult az eredmény. Egyenlő létszámnál nyomást tudott gyakorolni kapunkra, ami a hetedik percben gólt is eredményezett, Shin Sang Hoont nem tudta hatástalanítani a védelem a kapu előtt és a gólvonal mögé juttatta a korongot. A folytatásban Kovács Bronson suhant végig a pályán a koronggal, és bár az ő lövése még nem jutott át a kapuson, a kipattanót Csányi Karol rögtön visszatette és a kapuban kötött ki.

Egy sérülés miatt kapust cserét Korea az első harmad után, így a honosított Matthew Dalton helyett Sung Je Park nézett farkasszemet csatárainkkal. A mi házunk táján is akadt változás, igaz, a mezőnyjátékosoknál. A támadósorokban Bodó és Magosi cserélt helyet, védők között pedig Kovács Bronson került Szabó Dániel helyére. A meccs felénél kerültünk a legközelebb ahhoz, hogy vezetést szerezzünk, amikor Sarauer korongja átjutott a kapuson, de a gólvonalról kipöckölték a védők. Nem sokkal később Hetényi mentett nagyot egy eladott korongból adódott koreai lehetőségnél.

A harmadik harmad kezdő bedobásából Kóger lódult meg és meg sem állt a koreai kapuig, de Park védett. Nem sokkal később emberelőnyben veszélyeztetett az első sorunk, Sarauer passzolt Sorfonhoz, akinek a lövése végül a kapus lepkés kesztyűjében kötött ki. Lüktető oda-vissza játék alakult ki a folytatásban. Előbb Nagy Krisztián ugrott ki szólóban, mint a szélvész, de elakadt a korong a kapus mamutjában, majd egy koreai támadásnál osztott ki Kovács Bronson egy újabb óriási ütközést. Végül az 51. percben ellenfelünknek sikerült visszaszereznie a vezetést, amikor kettő az egy elleni szituációban Cho úgy döntött, passzolás helyett rálövi és sajnos jó ötletnek bizonyult. A végjátékban időt kértünk, alig több, mint egy perccel a vége előtt Hetényi helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára az edzői stáb, de másodperceken belül megszerezte a korongot ellenfelünk és a mérkőzésen először kétgólos előnyre tett szert. Fél perccel a lefújás előtt a keret legfiatalabbja, Terbócs István örvendeztette még meg a hazai közönséget búcsúzóul és visszaállította az egygólos különbséget, de az egyenlítésre már nem adódott lehetőség.

MESTERMÉRLEG

Paek Chi Sun: – Oda-vissza játék folyt, és mivel a kezdőkapusunk megsérült, kénytelnek voltunk cserélni, viszont a helyettes is jól védett. Úgy jöttünk ide, hogy nyerni szeretnénk, amit sikerült elérnünk, így elégedettek lehetünk. Ugyanakkor sok még a teendőnk, mert rövid időszakokra kapjuk meg a játékosokat, akik a klubjaikban nyilván másokkal játszanak, különböző rendszerben és stílusban. Azonban folyamatosan javulunk, amire szükségünk van, hogy továbbra is mögöttünk álljon a közvélemény odahaza.

Rich Chernomaz: – Több helyzetünk volt, és főleg a finisben. Az viszont nem tetszett, amit az első harminc percben láttam, mert nem korcsolyáztunk, aminek persze oka lehetett, hogy hat-hét órával kevesebbet pihenhettünk a program miatt, ráadásul nehéz meccs után. Ugyanakkor büszke is vagyok a srácokra, mert idővel belejöttünk, helyzeteket is teremtettünk, csak nemhasználtuk ki mindet. Ettől függetlenül a héttel elégedettek lehetünk, hiszen topcsatáraink hiányoztak, így viszont megnézhettünk másokat. Még némi időre van szükségünk – még van is öt hónapunk a vb-ig –, de ezt akartuk, hogy kiderüljön, kik állnak készen a szintlépésre, és kik nem.

Csányi Karol, a magyar válogatott szélsője:

„Egy korongszerzés után Kovács Bronson hozta fel a korongot, egy az egyezés után lőtt, amit ugyan blokkoltak, viszont a kipattanót belőttem. Bodóval és Nagy Krisztiánnal játszottam, és jól ment, mert gyors hármast alkotunk, pörögtek a lábaink, lövéseink is voltak. Utána az edző belenyúlt a csapatba, új impulzust akart adni.”

Kovács Bronson Zoltán, a magyar válogatott bekkje:

„Elképesztő hét volt, egy olyan élmény, amit sosem felejtek. Természetesen jó lett volna nyerni, de keményen hajtottunk, és kevesebbet pihenhettünk, hiszen előző este később játszottunk. Összességében jó torna volt, és így kell folytatnunk egészen a vb-ig. Csányi lövése nem is tudom, hogy ment be, de nekem akárhogyan jó, még gólpasszos is lettem.”

Terbócs István, a magyar válogatott szélsője:

„Kicsit későn sikerült betalálni. Éreztem, hogy bennem van egy gól, csak sajnos későn érkezett, mert utána nem maradt idő az egyenlítésre. Azt nem mondanám, hogy kullogtunk utánuk, mert adódtak helyzetek itt is, ott is. Jó meccset játszottunk, mert kis termetűek, a kezdősebességük is nagyon jó. Taktikailag nem olyan jók, ezzel megfoghattuk volna őket, csak nem tudtunk annyi gólt szerezni, amennyit szerettünk volna. A végére jelentősen elfáradtunk, mert nagyon kemény hetünk volt, és tanulságos is, kiváló csapatokkal készülhettünk.”

Az EIHC torna legjobbjai:

A torna legjobb kapusa: Bernhard Starkbaum (AUT)
A torna legjobb hátvédje: Wehrs Kevin (HUN)
A torna legjobb csatára: Michael Owen Swift (KOR)

A 7NEMZETHOKI7 programja

November 1. kedd                                              17:00 MAGYARORSZÁG-Kanada 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

November 3. csütörtök                                     15:30 Ausztria-Olaszország 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
                                                                                  19:00 MAGYARORSZÁG-Lengyelország 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

November 4. péntek                                  15:30 Olaszország-Korea 3:2 bü. (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)
                                                                                   19:00 Lengyelország-Dánia 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

November 5. szombat                                16:30 Korea-Ausztria 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
                                                                                   20:00 Dánia-MAGYARORSZÁG 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

November 6. vasárnap                               12:00 Lengyelország - Olaszország (5. helyért) 4-1 (0-0, 1-1, 3-0)
                                                                                    15:30 Magyarország - Korea (döntő) 2-3 (1:1, 0:0, 1:2)
                                                                                    19:00 Ausztria - Dánia (3. helyért) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)