Győzelem Új-Zéland ellen az inline vb-n!

2017.06.27. 14:41 |
Az előző napi súlyos vereség után 7-3-ra vertük Új-Zélandot, ezzel csoport második a magyar csapat. Csütörtökön játszunk legközelebb, amikor a D csoport 3. helyezettjével mérkőznek meg a fiúk.
A csoport második helyéért Új-Zéland ellen játszott a magyar csapat. Egyenlő erők küzdelme zajlott a a meccs kezdetén, de a kezdeményezést idővel magunkhoz ragadtuk. Négy perccel a negyed vége előtt Feil Arnold került ziccerbe, de gólt nem sikerült szerzeni. A 10. percben Kiss Ákos centerezését Galló Vilmos lőtte be közelről. Sajnos nem tartott sokáig az előnyünk a negyed vége előtt 7 másodperccel kiegyenlítettek a fekete mezesek.

A második negyednek is komoly lendülettel vágtunk neki, a munka gyümölcse a 20. percre megérett, Rafaj Attila volt eredményes (2-1). Sajnos kevesebb, mint egy perccel a vezető gól után egyenlített az ellenfelünk. Mindkét csapat óriási erőket mozgósított a vezető gól érdekében, végül Galló Vilmos révén mi szereztük meg a vezetést a félidő vége előtt (3-2).

A harmadik negyed ismét egyenlő erők küzdelmét hozta, emberelőnnyel mindkét oldalon. A negyed vége felé kétszer is emberelőnyben támadhattunk, egyiket sem sikerült értékesíteni. Az utolsó két percben aztán Rafaj Attila kétszer is betalált, így 5-2-es vezetéssel mehettünk a záró játékrészre.

Nem álltunk le a záró játékrészben sem, előbb Szappanos Dávid majd Mach Márton is betalált. A végén lehozta a kapust is az óceániai csapat, egy góllal közelebb tudtak zárkózni, de a lényegen nem változtatott ez sem. Megérdemelten, 7-3-ra nyert a magyar csapat, aki nagy pofonból állt fel a tegnapi vereség után. A meccs legjobb magyar játékosa, a mesterhármast szerző Rafaj Attila volt.

Ellenfélre vár a magyar csapat, amelyik legközelebb csütörtökön lép pályára a pozsonyi inline vb-n.