Fél éves eltiltást kapott Sofron István doppingvétségért

2017.05.10. 11:11 |
A válogatott sportolótól még január elején vettek mintát a Magyar Antidopping Csoport szakemberei és abból az derült ki, hogy tiltott szert fogyasztott.

A Nemzeti Doppingellenes Szervezet (HUNADO) Doppingbizottsága határozata ma emelkedett jogerőre. Ebben megállapította, hogy Sofron István gondatlan volt és doppingvétséget követett el, ezért 6 hónapig versenyrendszerben szervezett, vagy sportszövetség, sportszervezet versenynaptárában egyébként szereplő versenyen, és sportszervezet, szövetség által szervezett edzésen, edzőtáborban nem vehet részt.

A doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendelet értelmében az eltiltás hatálya 2017. augusztus 15. napján szűnik meg, sportszervezeti, illetve szövetségi edzéseken pedig 2017. június 15. napjától vehet részt a sportoló.