„Elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával”

2017.04.28. 16:01 |
Rich Chernomaz szövetségi kapitány a játékkal és a csapat hozzáállásával is elégedett volt a kazahok elleni meccsen, a játékosok arról beszéltek a vb befejezésével, hogy többet vártak maguktól.

Rich Chernomaz, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „Kemény meccset játszottunk a kazahokkal, elégedett vagyok a játék színvonalával és a fiúk hozzáállásával. A bulik többségét mi nyertük meg, 2-0 után még visszajöttünk, voltak helyzeteink is. Az utolsó percekre lehoztuk a kapusunkat, de akkor sem tudtunk betalálni.”

Garát Zsombor, a magyar válogatott hátvédje: „Jól indult a vb, hiszen megvertük az ukránokat, azonban azon a mérkőzésen is többet ki tudtunk volna hozni magunkból. Egyik ellenfél sem volt verhetetlen, így a csapaton belül kell megtalálni a hibát és a következő világbajnokságra azt kijavítani. Az országunkért küzdöttünk, de nem úgy alakult ez a hét, ahogy szerettük volna.”

Bartalis István, a magyar válogatott csatára: „A legjobb mérkőzésünket játszottuk a vb-n a kazahok ellen, beleadtunk mindent, ahogy az edző kérte. Megpróbáltuk kiszolgálni a közönségünket, attól függetlenül, hogy nem sikerült a győzelem, jól fejeztük be a vb-t.”

Stipsicz Bence, a magyar válogatott hátvédje: „Ezen a meccsen mindenkinek jobban ment, pörögtünk, helyzeteket alakítottunk ki, amely eddig nem volt az erősségünk. Végig megfelelően küzdöttünk, mindenki akart, apróságokon mentek el a meccsek, mint a rossz pillanatokban kapott gólok, egymás után gyorsan kapott gólok és így nagyon nehéz nyerni.”

Szirányi Bence, a magyar válogatott hátvédje: A legjobb mérkőzésünket játszottuk a világbajnokságon, a többi mérkőzés azonban mindenkinek nagy csalódást okozott, sokkal többet vártunk el magunktól. Az emberhátrányok sokat kivettek belőlünk ezen a mérkőzésen is, a kazahok pedig A csoportos szinten játszanak, higgadtan játszottak a koronggal, ami néha bajt okozott.”

Az IIHF divízió I/A csoportos kijevi világbajnokság programja (magyar idő szerint):
Április 22., szombat, Ukrajna−Magyarország 3-5
Április 24., hétfő, 19:30: Magyarország−Ausztria 1-3