U20: kétgólos hátrányból egyenlítettünk a kazahok ellen, de vereség lett a vége

2017.12.13. 17:47 |
Bár a magyar válogatott szerezte meg a vezetést a kazahok ellen a franciaországi U20-as divízió I/A csoportos világbajnokságon, majd kétgólos hátrányból is felállt, végül 5-3-ra kikapott.

Jarmo Tolvanen úgy döntött, a kazahok ellen Garbacz Máté kezd a kapuban, így Tóth Balázs foglalt helyet a kispadon. Más változás is történt az összeállításban, Mihály Ákost ugyanis a támadósorból a védekezőbe rakták Vas Márk mellé. Emellett csak Molnár Dávid, Kreisz Brúnó és Vértes Nátán támadósora maradt változatlan, a többit megkeverte a szakmai stáb: Majoross Barnabás csatlakozott Szalma Zsolthoz és Horváth Bálinthoz, Révész Marcell lett a center Péter Andor ás Szita Donát között, a harmadikban pedig Tóth Gergely, Papp Kristóf és Szigeti Ákos játszott együtt.

Első harmad

Jó ütemben indult a játék, a magyar csapat nyomást tudott gyakorolni a kazahokra, miközben próbálták kihozni a korongot. A mieink a harmad elején mindjárt az első emberelőnyös szituációból eredményesek voltak, Papp Kristóf találatával tehát 1-0-ra vezettünk. Nem sokkal később azonban a kazahok is remekül játszották meg az emberelőnyüket, így egyenlítettek.

Az utolsó percekben egy eladott korong után kettő az egyben mehettek a kapunkra a kazahok és nem tették meg azt a szívességet, hogy kihagyják a ziccert. Az első harmad után tehát 2-1-re vezettek.

Második harmad

A második harmad magyar helyzettel indult, Szita Donát lőtt a kékvonalról. Ezután mindkét csapat betalálhatott volna emberhátrányból, de maradt a 2-1. Egészen a 27. percig, amikor a kazahok öt a négy ellen a kék vonalról lőve megszerezték a harmadik találatukat.

A magyar csapat a játékrész végén kétszer is emberelőnybe került, de a kazahok kiválóan védekeztek, így a mieink nem jutottak helyzetig.

Harmadik harmad

A harmadik harmad elején Garbacz ziccert hárított, míg a másik oldalon Szalma és Majoross mehetett kettő az egyben a kapu felé, de a kapus megfogta a lövést. A következő emberelőnyös helyzetben Fejes Nándor lőtt ígéretesen a kék vonalról, de ez a lehetőség is kimaradt. A 47. percben aztán a kapu előtti csatározás után Molnár Dávid juttatta a korongot a kapuba.

Nem sokkal később Szita passzolt középre Kreisznek, aki lőtt, de nem sikerült egyenlítenie. Nem úgy a következő cserében Vértes Nátánnak, aki közelről talál be, 3-3-ra módosítva az állást.

Ezután mindkét csapat keményen küzdött a negyedik találatért, ami végül a kazahoknak jöttö össze: bár a korong Garbaczon már átment, a gólvonalon nem, csakhogy végül a kapu előtti tömörülés közepette mégis utat talált a hálóba.

Az utolsó percekre mindent egy lapra feltéve a magyarok lehozták a kapusukat, de ez csak azt eredményezte, hogy a kazahok megszerezték az ötödik találatukat is. Az utolsó váltásnál egy kis csetepaté is kerekedett a jégen, miután Kreisz Brúnó tíz perces büntetést kapott sportszerűtlen magatartásért. Az eredmény már nem változott, a kazahok 5-3-ra nyertek.

Jarmo Tolvanen, az U20-as válogatott szövetségi kapitánya: Valami történt a második harmadban, de ok nélkül. Úgy értem, az ellenfelünk nem játszott jobban vagy másképpen, mint az első harmadban. Dolgoztunk, dolgoztunk, de mégsem fizetődött ki a munkánk és nem a helyzetekről beszélek, hanem az egész játékunkról. És ezért nem voltunk ott, ahol lenni akartunk. Aztán a harmadik harmadban változtattunk, keményebben dolgoztunk, az egyenlítés is sikerült, sőt, arra is volt lehetőségünk, hogy akár a három pontot is megszerezzük. A negyedik gólt azonban érdekes szituációból kaptuk, a kapunk előtt nagy volt a tömörülés, a játékvezető pedig messze voltak az esettől. A két játékvezetős rendszer azért jobb lett volna, mert egy mindig a kapu körül van. A végén a kapusunk lehozatalával mindent egy lapra tettem fel, de ebből is a kazahok voltak eredményesek.

Papp Kristóf, az U20-as válogatott csatára: Az első és a harmadik harmadban nagyon jól ment a játék, a második harmadra viszont leeresztettünk. Ezen pedig el is ment a meccs. A csütörtöki szünnapon összeszedjük magunkat és keményen készülünk a németek ellen.

Molnár Dávid, az U20-as válogatott csatára:  Nagyon pörgős meccset játszottunk, amelyből a kazahok jöttek ki győztesen. Amikor egyenlítettünk, mi kerültünk lélektani előnybe, ha jobban odafigyelünk a helyzeteknél, akkor megnyerhettük volna a meccset. A gólomnál nagy nyomást helyeztünk a kazahokra, sokáig beszorítottuk őket a harmadukba, hátulról érkezett egy lövés, kipattant és szerencsére a kapu előtt állva be tudtam ütni a korongot a hálóba.

Fejes Nándor, az U20-as válogatott védője: A kazahok egészen más hokit játszanak, mint a többi csapat, a meccs elején ez még furcsa volt, több nagy helyzetük is akadt, de a harmadik harmadban már jól reagáltunk a játékukra. Nagy iramú meccs volt, kevés ütközéssel, jól kezdtünk az első harmadban, a harmadikra pedig úgy mentünk ki, hogy nekünk nyernünk kell. A mérkőzés a második harmadban ment el.