U18: Szépen indult, de 5-3-ra kikaptak a lányok Norvégiától

2017.01.12. 21:12 |

Szoros csatát vívott egymással a magyar és a norvég női U18-as válogatott a budapesti Divízió I/A csoportos világbajnokságon, a végére azonban elfáradtak a lányok és 5-3-ra kikaptak a skandináv gárdától.

Az első harmadban Magyarország dominált, sokkal hatékonyabb volt a hazai támadósor, és a norvég támadásokat is sikerült kivédekezni, így sikerült 2-0-s vezetést szereznie a hazai szurkolótábor előtt a magyar lányoknak.

Még a második játékrész elején is a mieink voltak fölényben, ám aztán feléledt Norvégia, és benszenvedtek egy gólt Horváth Vanessa kapujába. Utána a magyarok kicsit veszítettek a lendületből, többet hibáztak és a norvégok kiharcolták az egyenlítést, a 40. perc végén 2-2 volt az állás.

Az utolsó periódusban Thea Jorgensen emberelőnyből szerzett vezetést a skandinávoknak, ám Odnoga Lottinak mindössze 17 másodperc kellett az egyenlítéshez. Utána azonban Buzás Norbert csapata egyre jobban fáradt, és sem az edző, sem a közönség nem tudta felrázni a válogatottat. A norvégok elhúztak 5-3-ra és az utolsó öt percben úgy mentek át a magyar védelmen, ahogy akartak – az időkérés sem segített.

A végén Horváth Dominika még egyszer meg tudott indulni szólóban, de egyenesen Ena Nystrom kapus botjára lőtte a korongot, így maradt a végeredmény 5-3. A magyar válogatott legjobbja a második gólt jegyző, mindössze 14 éves Szamosfalvi Petra lett, a norvégoktól pedig a gólszerzés mellett gólpasszt is lövő Thea Jorgensené lett az elismerés.