U18: megizzasztotta Szlovákiát a válogatott

2018.04.09. 18:59 |

A divízió 1/B-s világbajnokságra készülő magyar U18-as válogatott 3-1-re kikapott Szlovákiától Pöstyénben.

Két nap alatt két mérkőzést játszik az A csoportos szlovák korosztályos együttessel a magyar U18-as válogatott. Az első találkozót Pöstyénben rendezték meg.

Az első harmad nem hozott gólt, csak kiállításokat. Először Schlekmann Márk ült le a 14. percben, majd másfél perccel később a szlovákok emberelőnye oda lett, hiszen ők is megfogyatkoztak. A 18. percben Sárdi Mátét is kiállították. Ebben a játékrészben a szlovákok tízzel több lövést eresztettek meg (17-7), de Gönczi Lajos jól állta a rohamokat a magyar kapuban.

A második felvonás már kiegyenlített volt lövésekben, bár a kiállítási arány továbbra is a hazai csapatnak kedvezett, de a két emberhátrányt ezúttal is túlélte a válogatott, amelynek hálóját a 31. perctől már Halász Béni védte. A magyar csapat a harmad végén megszerezte a vezetést is: Seregély Máté passzát Ambrus Gergő lőtte be nyolc másodperccel a vége előtt.

Az utolsó játékrészben a szlovák csapat fölényben játszott, és ennek meg is lett az eredménye. A mieink a harmad elején még kibekkeltek egy kettős emberhátrányt, de aztán az 54. percben Minko révén egyenlítettek a hazaiak. Az 59. percben Falus Ádám kétperces büntetést kapott, ami után a szlovák edző gyorsan időt kért, és 14 másodpercen belül ki is használta a fórt a rivális. Az utolsó percben még Cajkovic is betalált, így 3-1-re nyert Szlovákia.

A két együttes kedden délután negyed 5-kor a Tüskecsarnokban is találkozik, az lesz a magyar csapat utolsó felkészülési meccse a kijevi vb előtt. A Magyar Jégkorong Szövetség is együttérzését fejezi ki a Humboldt Broncos kanadai ifjúsági csapat tragédiájának áldozatai iránt. Az elhunytak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődik a keddi mérkőzés.

Tokaji Viktor másodedző: „Jól álltunk bele a meccsbe, a játék képe biztató volt. Felvettük a tempót, jöttek az ütközések, a játékrendszerünk rendben volt. Stabilan játszottunk, hátul jól tartottuk magunkat, és a támadásépítésünk is jól működött. A második harmadban növelni tudtuk a tempót, még több helyzetet alakítottunk ki, és a végén egy harmadból való kijövetel után mintaszerűen sikerült gólt szereznünk. A harmadik harmadban kicsit kiengedett a csapat, nüansznyi hibákat követtünk el, ezzel felhoztuk az ellenfelet, és gyorsan berámoltak két gólt. Jó volt látni, hogy ennyire elhivatottan játszottak a srácok egy ilyen erős szlovák csapat ellen, tetszett, amit láttunk. Összességében biztató volt a játék, elégedettek lehetünk. Van még mit csiszolni a részleteken, a kohézió még nem minden esetben működik megfelelően, de azon dolgozunk, hogy a vb rajtjára ez is rendben legyen, és javuló tendenciát nyújtsunk. Kedden kicsit más összeállításban lépünk jégre, hogy másokat is kipróbáljunk.”