U15: A gólok megvannak, a győzelem egyelőre még várat magára

2018.02.15. 22:40 |
Fordulatos, gólgazdag mérkőzést hozott az olaszországi torna második mérkőzése, melyen a házigazdákkal csapott össze a magyar U15-ös válogatott.

Villámrajtot vett a magyar csapat Olaszország ellen. Mindössze 16 másodperc telt el a találkozóból, amikor Keceli-Mészáros Mátyás megszerezte a vezetést. A gól megadta a mérkőzés alaptempóját, nagy elánnal feszültek egymásnak a felek. Helyzet helyzetet követett, rengeteg lehetőséget alakítottak ki a csapatok. Az aktív támadójáték azonban csak a 18. percben hozott újabb gólt. Keceli-Mészáros Mátyás önmaga és csapata második góljával megduplázta a magyar előnyt. Az első harmad eseményeinek ezzel azonban még nem volt vége. Másfél perccel a harmad vége előtt emberelőnybe kerültek az olaszok, amit egy percen belül értékesítettek is; Ernesto Giacomo Alessio góljával 2-1-es magyar vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második harmadot az első harmadhoz hasonló tempóban játszották a csapatok, felváltva forgott veszélyben hol a magyar, hol az olasz kapu.  Gólig azonban a harmad feléig kellett várni, ekkor azonban fél percen belül két találat is született. Először az olaszok egyenlítettek Ernesto Giacomo Alessio második góljával. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, fél perccel később Jábor Bendegúz révén újra a magyaroknál volt az előny. A harmad végére szintén maradt egy gyors gólváltás, de ezúttal fordított sorrendben. Először Ádám Zsolt emberhátrányból volt eredményes (4-2), de fél perccel később visszakapaszkodtak az olaszok egy gólra, Manuel Santernek köszönhetően.

A záró játékrész elején az olaszok vettek ugyanolyan rajtot, mint a magyarok a mérkőzés legelején. 14 másodperccel a korongbedobást követően Manuel Santer ismét betalált és egyenlített (4-4). Ezt követően nyílt sisakos játék folyt a jégen, mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, hogy akár emberelőnyből is betaláljon, ezeket a próbálkozásokat azonban nem koronázta siker, egészen az utolsó percig. Másfél perccel a vége előtt ugyanis ismét emberelőnybe kerültek az olaszok, ezt azonban már kihasználták. Alessio harmadik góljával 5-4-es előnybe kerültek az olaszok, amit végül a hátralevő szűk egy percben már nem is adtak ki a kezükből.

Február 14. 16:00 Magyarország-Ausztria 0-1

Február 15. 20:15 Olaszország-Magyarország 5-4

Február 16. 9:30 Magyarország-Szlovénia