U14: Két győzelem Ausztria ellen

2017.11.13. 15:40 |
A hétvégi válogatott szünet alatt legfiatalabb korosztályos csapatunk kétszer lépett jégre két napon belül Ausztria ellen.

A férfi U14-es korosztály a hétvégén Ausztriában járt, ahol az osztrák csapattal játszott két mérkőzést. A szombati összecsapáson 5-0-ra, a vasárnapin 8-0-ra nyert a magyar együttes.

Az elmúlt időszakban nagyjából 150 játékost próbált ki Mayer Péter szövetségi kapitány, közülük került ki az a 22, aki bekerült a hétvégi keretbe.

Mayer Péter szövetségi kapitány: „Májusban rendezik a legfontosabb korosztályos eseményünket, a World Select tornát, minden programunkat ennek rendeljük alá. Az osztrákok elleni két meccs szurkolói szempontból eredményes volt, azonban a srácoknak jobb lett volna, hogyha szorosabb mérkőzéseket játszunk. Mindkét meccsen sikerült ráerőltetnünk ellenfelünkre a saját akaratunk, nem voltunk rákényszerítve, hogy alkalmazkodjunk hozzájuk. Évről évre egyre több tehetséges játékos kerül hozzánk, és nem szeretnénk senkinek elengedni a kezét, megpróbálunk mindenkinek lehetőséget biztosítani a válogatottban, hogy kihasználjuk azt a nagy bázist, amellyel szerencsére rendelkezünk.”