U14-es válogatott: hasznos volt a két győzelmet hozó ausztriai torna

2018.02.20. 14:42 |
Az elmúlt hétvégén három meccset játszott Ausztriában az U14-es válogatott. Mayer Péter vezetőedzőt kértük meg arra, számoljon be a tapasztalatokról.

„A fejlesztő programunk keretében olyan gyerekeket vittünk el a tornára, akik eddig még nem szerepeltek a válogatottban – kezdte az értékelést Mayer. – Az U14-es válogatott ebben az évadban vett már részt egy osztrák túrán, de ahhoz a csapathoz képest teljesen kicserélődött a keret. Egyrészt azt akarjuk, hogy mindenki tapasztalatot szerezzen a nemzetközi színtéren, másrészt a szakmai stábnak is látni kell, hogy kiből mit hoz ki ez a közeg."

A csapat pénteken a Kelet-ausztriai regionális válogatottal mérkőzött meg először, és 4–1-re nyert.

„Ez a meccs nagyon tetszett, mert elég szoros volt ahhoz, hogy a játék minden elemében figyelni kelljen a játékosoknak. A múltkori túrán 5-0, majd 8-0-ra nyertünk, ott nem nagyon kellett a védekezésre hangsúlyt fektetni, mert döntően nálunk volt a korong. Ahhoz képest a mostani három meccs sokkal kiegyenlítettebb volt, jobban megfeleltek a tudásszintűnkenk az ellenfelek és mi is nekik. Összeszokottságról nyilván még nem beszélhetünk, mert a játékosok még a válogatott program elején járnak, viszont miután nagyon szorgalmasak, pozitívan, csapatként tudtunk dolgozni. Jókedvű, tenni akaró társaságról beszélhetünk, mindenki küzdött, megtette a dolgát."

A második meccset a Dél-ausztriai válogatottal mérték össze tudásukat a fiúk, végül szétlövésben győztek 3-2-re.

„Kiegyenlített mérkőzés volt, váltakozó dominanciával, remekül szolgált arra, hogy lássuk, ki hogyan reagál a kiélezett helyzetben. Az első harmadban mi voltunk a jobbak, a másodikban egyenlőek voltak az erőviszonyok, a harmadik harmadban több kiállítást kaptunk, emiatt fölénk nőtt az ellenfél. Ezen a tornán nem volt hosszabbítás, mindjárt jött a szétlövés, abban pedig gyakorlatilag mi voltunk az ügyesebbek: kettőt belőttünk, a kapusunk, Csibi Dávid pedig az ellenfél mindkét büntetőjét megfogta. Pozitív impulzust kaptak ezáltal a fiúk, szerették, és az nagyon jó, ha ilyen kiélezett meccset megnyersz."

A szétlövéssel végződő szombat esti meccs után vasárnap már délelőtt 9 órakor jégen volt a csapat az olaszországi Südtirol együttese ellen.

„Fizikálisan nem voltak fáradtak a gyerekek, ami a klubjukban való remek felkészítésüket, a kondícionális állapotukat mutatja, és azt jó látni, hogy itt áll a magyar jégkorong. Az olaszok egyrészt többet pihenhettek, hiszen előző nap az első meccset játszották, mi pedig mentálisan el voltunk tompulva, ezért nem voltak olyan élesek a cselek, a korongszerzés, a párharcokból sokat elvesztettünk. Ennek ellenére az első harmadban úgy volt 2–0 ide, hogy mi hatszor lőttünk kapura, ők meg tizenkilencszer. Nyilván ez a jó kapusmunkának volt köszönhető, meg a kipattanókat ekkor még tudtuk semlegesíteni, de azért ez a nyomás nem volt túl jó jel a folytatásra. Döntően ez a továbbiakban sem változott, az ellenfél minden szinten ránk erőltette az akaratát. Majdnem hatvan lövésük volt, nekünk meg húsz, így a végén 7-3-ra nyertek."

A szakmai stáb egyik célja volt, hogy a tornán a játékosok kiegyenlített jégidőt kapjanak öt az öt ellen és emberelőny, emberhátrányban is, ezért az utolsó meccsen sem alkalmazták például a kétsorozást vagy az előnyös sort, és nem küldték be feltétlenül azokat a jégre, akik több terhet voltak képesek vinni.

„Összességében nagyon hasznos volt ez a három mérkőzés, hiszen a srácok megtapasztalhatták, milyen az, amikor végig ők játszanak fölényben, milyen az, amikor a végletekig kiélezett a szituáció és milyen az, amikor az ellenfél dominál és a védekező harmadunkban keményen kell dolgozni. Ha edzői szemmel választanom kellene forgatókönyveket, akkor ez a három lenne az a nagyarányú győzelmekkel szemben. Ugyanis ilyen esetekben tudunk arról beszélni a tapasztalatok alapján, hogy mi visz előre."

Az U14-es válogatott fő eseménye, mint most már évek óta, a májusi World Selects torna lesz. Addig márciusban a MetodiCup-on bizonyíthatnak a játékosok, hogy érdemes őket elvinni San Sebastianba.