Sokat tanult az U18-as csapat másik része a lengyelországi tornán

2017.02.11. 20:48 |
Az U18-as válogatott másik csoportja Lengyelországban játszott a hétvégén, nekik nem sikerült úgy a torna, mint a Tüskében játszó társaiknak.

A sanoki torna harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar válogatott, ezúttal súlyosat. Azt azonban tudni kell, hogy Ausztriának az 1997-1998-as korosztálya kiemelkedően jó, a juniorvébén decemberben nem voltak messze az A csoportba jutástól. Abból a keretből az első éves juniorokat hozták el erre a tornára. Korábban a lengyeleket és a kelet-cseheket is fölényesen verték - írja a jégkorongblog.hu.

A magyar csapat helyzetét tovább nehezítette, hogy az előző napon éjfél körül kerültek ágyba a játékosaink, szombaton reggel 9-kor pedig már újra meccsre készültek a jégcsarnokban. Az első harmadban még tartottuk magunkat, ekkor 2-1-re vezetett Ausztria, gólunkat Korchma Bence szerezte. A vége 8-1 lett oda.

De nincs szükség magyarázkodásra, mentségek keresésére, Peterdi Imre edző is így látja. Mint a Sille Tamás mellett dolgozó szakember a Jégkorongblognak a meccs után elmondta, nagyon sok hasznos tapasztalattal járt ez a mérkőzés és az egész torna. A legfontosabb, hogy tovább tisztult a kép a szakemberek számára a világbajnoki keret kialakítását illetően.

“A hibákból lehet a legtöbbet tanulni, ebben a három napban minden játékosunk láthatta, milyen szintű teljesítményre van szükség a nemzetközi mérkőzéseken. Az osztrákok sebességben, gyorsaságban és felfogásban is sokkal jobbak voltak nálunk, mindenki megtapasztalta, hol tart jelenleg. Az eredmény másodlagos, sokkal fontosabb volt a sorozatterhelés és a tapasztalatszerzés. A munka még számunkra sem ért véget itt, hátravan az alapos elemzés és a játékosok egyenkénti értékelése.”

U18 Négy Nemzet Torna (Sanok, Lengyelország)

2017. február 9., 16:00 Magyarország–Morvaország 4-5
2017. február 9., 19:00 Lengyelország–Ausztria U19 1-4

2017. február 10., 16:00 Ausztria U19–Morvaország 4-0
2017. február 10., 19:00 Lengyelország–Magyarország 5-2

2017. február 11., 11:00 Magyarország–Ausztria U19 1-8
2017. február 11., 14:00 Lengyelország–Morvaország