Örökbefogadta Csúszka unokaöccsét, Belijt az MJSZ

2017.03.22. 00:51 |
Bemutatkoztak a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb lakói. A két fiatal jegesmedve a Moszkvai Állatkertből érkezett, és látható örömmel vették birtokba új otthonukat. A testvérpár, Szerij és Belij közül az utóbbit a Magyar Jégkorong Szövetség fogadta örökbe.

Most érkezett jegesmedvék egyazon alomból született testvérek, mindketten hímek és 2015. november 28-án jöttek a világra a Moszkvai Állatkertben. Onnan is érkeztek repülővel. Nem egészen másfél éves életkorukkal igen fiatal állatoknak számítanak: ugyan bocsnak már nem lehet őket nevezni, de még évekig növekedni fognak, az ivarérettséget nagyjából 5, a tenyészérett kort pedig 7-8 éves korukban fogják elérni.

Az orosz fővárosban a Belij (Белый = Fehér) és Szerij (Серый = Szürke) neveket kapták, és ezek maradnak használatban Budapesten is. Az elnevezés persze csak részben találó, mert igaz ugyan, hogy a jegesmedvék bundája sárgásfehér színű, ha pedig a nagy játékban beszennyeződik, kissé szürkés árnyalatú is lehet, de egyáltalán nem állandó az az állapot, hogy kettejük közül éppen melyikük a fehérebb.

A jegesmedvék bemutatkozásának részeként a Magyar Jégkorong Szövetség a Belij nevű állatot jelképesen örökbe is fogadta. Az erről szóló oklevelet az intézmény főigazgatója, prof. dr. Persányi Miklós valamint Montskó Éva, a Budapest Állatkertért Alapítvány elnöke adta át dr. Kolbenheyer Zsuzsannának, a Magyar Jégkorong Szövetség szakmai alelnökének. Mint ismeretes, a szövetségnek, illetve a DVTK Jegesmedvék csapatának is a fehér bundás ragadozó a kabalaállata - Csúszka és Siku is meglátogatták rokonaikat.

/Fotó: László Melinda/