Nyolcaddöntőbe jutott az U14-es válogatott Mont Blanc-ban

2017.05.11. 21:36 |

Az U14-es válogatott három győzelemmel és két vereséggel zárta a franciaországi World Selects Cup első körét. A nyolcaddöntőben az észak-amerikai East Coast Selects O ellen játszik.

Magyarország–Lettország 3-1

A magyar csapat kedden a lettek ellen kezdte a tornát, s már az első félidő – a csapatok 2x20 percet játszanak – 6. percében megszerezte a vezetést Bartók András révén, a 12. percben pedig Varga Balázs duplázta meg az előnyt. A második játékrész elején Halász Ákos talált be, az ellenfél a 35. percben szépített, így alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Magyarország–SHD Global ’03 1-6

Magyarország–Pro Hockey Barnes 3-4

A második nap délelőttjén a többnyire moszkvai játékosokból álló SHD Global ’03 csapatával mérkőztek a fiúk. A vetélytárs az első félidő után már 4-0-ra vezetett, a második játékrész elején Tamási László szépített, de a vége 6-1-es vereség lett.

Délután az észak-amerikai Pro Hockey Barnes volt az ellenfél, amely a 3. percben jutott vezetéshez, ám még a játékrész vége előtt, Halász Ákos góljával egyenlített Glen Williamson együttese. A második félidő első tíz perce nem sikerült jól, a vetélytárs két gólt is lőtt, de a magyar fiúk innen is felálltak: Fekete Alex a 31., Varga Balázs a 32. percben volt eredményes, így ismét egálra állt a meccs. A győztes találatot azonban az észak-amerikaiak szerezték meg 45 másodperccel a mérkőzés vége előtt, s ezzel 4-3-ra nyertek.

Magyarország–Ukrajna 3-1

Magyarország–DraftDay Hockey 2-1

A harmadik napon először az ukránok ellen lépett jégre a csapat, az első félidőben nem esett gól, a második elején Károly Róbert Nikolasz szerzett vezetést. Azonban egy perc sem telt el, már 1-1-et mutatott az eredményjelző. A 31. percben aztán Károly duplázott, a hajrában pedig Halász állította be a 3-1-es végeredményt.

Nem indult jól az észak-amerikai DraftDay Hockey elleni mérkőzés, hiszen az ellenfél a 10. percben vezetéshez jutott, s azt egészen a 36. percig őrizte is. Ekkor emberelőnyben Szabó Kornél egyenlített, majd az utolsó percben Bartók András is eredményes volt, így a magyar válogatott 2-1-es diadallal zárta a torna első körét.

A 9 ponttal a tizedik helyre rangsorolt magyar csapat a csütörtöki nyolcaddöntőben a 12 pontot gyűjtő, az első kört az ötödik helyen záró, észak-amerikai East Coast Selects O együttesét kell legyőzni a nyolc közé jutásért.

A World Selects Cup részletes programja és eredményei ITT elérhetők.