Női U16: Oroszország-Magyarország 6-1, de helytálltak a lányok

2017.04.27. 21:39 |

6-1-re győzött Oroszország a női U16-os torna első napjának zárómérkőzésén a magyar csapat ellen. Buzás Norbert alakulata jól tartotta magát és gólt is szerzett az idei szezonban az U18-as A-csoportos világbajnokságon bronzérmet szerző nemzet ellen.

Fölényben játszott Oroszország a budapesti rendezésű U16-os Európa-kupa nyitó napjának utolsó mérkőzésén. A csütörtöki összecsapáson minden harmadban két gólt kapott a magyar csapat. A lányok mindent beleadtak, és ahogy haladt előre a mérkőzés, egyre jobban sikerült elkapniuk a fonalat, de ahogy várható volt, a jóval erősebb orosz válogatott folyamatosan támadott, nyomás alatt tartotta Tóth Zsófia kapuját, aki azonban állta a sarat.

Az első játékrészben egészen sokáig, a 11 percig tartották magukat a lányok, ekkor Maria Pushkar volt eredményes Elena Mezentseva passzából, majd öt perccel később Polina Luchnikova talált Tóth kapujába. 11 kapura lövést hárított a magyar hálóőr a húsz perc alatt, de a mieink is próbálkoztak, a másik oldalon Anna Alpatovának hétszer kellett hárítania. Fegyelmezetten játszottak a csapatok, a bíróknak nem kellett két percet ítélnie egyik gárdánál sem.

A szünet után az oroszok erősítettek, a magyar védelmet ismét próbára tették, és gyorsan belőtték a harmadik gólt, Ilona Markova már a 22. percben eredményes volt, utána azonban a lányok hamar rendezték a védelmet. A 26. percben csúszott be a negyedik orosz találat, ezúttal Vita Poniatovskaya volt szemfüles, és ismét ünnepelhetett az ellenfél. A 28. perc elején jött a mérkőzés első kiállítása, mi kerültünk emberelőnybe, ám nem sikerült kihasználni a lehetőséget. Ráadásul hamarosan 20 másodpercre kettős emberelőnybe kerültünk, de így sem jött össze a találat. A 36. percben az oroszoknak adódott jó lehetőségük, amikor az egyébként jól teljesítő Kreisz Emma kényszerült kétperces pihenőre – azonban ők sem tudták kihasználni a szituációt. A harmad végén még adódott egy kétperces emberelőnyös esélyünk, de szünetig maradt a 4-0.

Horváth Imola kiállításával indult az utolsó 20 perc, magas bottal való játék miatt ítélték a bírók, ám a magyar védekezés remek volt, így ezt is sikerült megúszni. A 46. percben aztán, amikor Kristi Shashkinát ültették le bottal akasztásért, a mieink szépen támadták le az orosz kaput, és egy kisebb kapu előtti kavarodás után Alpatova óriásit hibázott, azt hitte, hogy a korong már nála van. Az orosz játékosok is megnyugodtak, leeresztették az ütőket. Puskás Noémi azonban résen volt, és észrevette a korongot az orosz kapus korcsolyája mögött, és a kapuba lökte. Nem sikerült azonban a lányoknak felszívni magukat, egyre inkább kiütközött a fáradtság a lábakon és fejben egyaránt. A 48. percben Anastasia Yakubiva büntette góllal Faggyas Lilla kiállítását, majd Kerekes Kármen szabálytalanságát bosszulta meg Elizaveta Shkaleva az 52. percben. A hátralévő időt már sikerült kihúzni, így lett 6-1 a végeredmény.

A mérkőzés összképét tekintve a magyar lányok végigküzdötték a mérkőzést, ahogy a nagyok szokták, nem hiányzik a szív a játékból. A nyitányon a torna egyik esélyes csapatával szemben kellett helyt állniuk, azzal az orosz gárdával, akik az idei vébé bronzérmes U18-as, A csoportos válogatott ajtaján kopogtatnak. Az ellenfél 36 lövéséből 6-ot fogott meg Tóth Zsófia, a mutatója ezzel 83%-os. 15-ször sikerült az orosz kapust is megtornáztatni, Puskás szemfülessége révén pedig meg is lett a szépítés.

A magyarok csoportjának másik mérkőzésén Németország 2-1-re győzte le Ausztriát, holnap Németország lesz az ellenfél – ez a két csapat már közelebb áll a magyar női utánpótlás szintjéhez.

A másik csoportban Csehország fölényesen, 5-0-ra győzte le Svájcot, Finnország pedig még fölényesebben, 13-3-ra Szlovákiát. Csehország, Svájc és Finnország A-csoportos gárda, míg a szlovákok velünk együtt szerepelnek U18-ban a divízió I/A-ban.