Női 49-ik heti összefoglaló

2017.12.10. 20:41 |
Magyarországra került az EWHL Szuperkupa, a KMH-s lányok elfoglalták a 2017/2018-as tabella első helyét.

EWHL és EWHL SuperCup: Az osztrák ligában érdekelt KMH csapata otthonában látta vendégül a kazah Almaty együttesét. Előző hét szombaton, és vasárnap EWHL, még kedden EWHL Szuperkupa mérkőzést játszottak a lányok. A legnagyobb hangsúly a keddi mérkőzésen volt, hiszen a Szuperkupa sorsát itt dönthették el a KMH játékosai. A mérkőzés sikeresen alakult, 5:1-es hazai győzelemmel a lányok megszerezték első alkalommal a kupát. A csapat további, heti eredményeit alább láthatjátok:

Dátum Esemény Hazai Vendég Végeredmény
2017.12.02. EWHL KMH Budapest Aisulu Almaty 7:1
2017.12.03. EWHL Aisulu Almaty KMH Budapest 1:4
2017.12.05. EWHL SC Aisulu Almaty KMH Budapest 1:5
2017.12.09. EWHL DEC Salzburg Eagles KMH Budapest 1:4
2017.12.10. EWHL Southern Stars KMH Budapest 0:8

DEBL: Ezen a héten a mindhárom magyar csapat mérkőzést játszott a DEBL fordulójában. Pénteken az Óbudai Hoki Akadémia (Gepárd Jégkorong Egyesület) igen magas gólkülönbséggel győzte le hazai pályán a DHC Ice Cats Linz együttesét, a harmadik harmad végén az állás 10:0 az OHA javára. Pintér Hanna 5 góllal, és 4 assziszttal 9 pontot gyűjtött a mérkőzésen.

Ugyanezen a játéknapon a KMH Budapest a DEC Devils Graz-al mérkőzött meg, akikkel szemben fölényes győzelmet arattak.

Szombaton a MAC Marilyn a Linz, az OHA a Graz csapatát látta vendégül. Mindkét mérkőzésen a hazai csapatok bizonyultak jobbnak.

Vasárnap "partnercsere" program volt, a MAC Marilyn a Graz ellen büntetők után 4:3 arányban győzedelmeskedett, a KMH Budapest pedig 7:0-ra mattolta a Linz együttesét.

2017.12.08. DEBL KMH Budapest II DEC Devils Graz 7:0
2017.12.08. DEBL Óbudai Hoki Akadémia DHC Ice Cats Linz 10:0
2017.12.09. DEBL Óbudai Hoki Akadémia DEC Devils Graz 9:2
2017.12.09. DEBL MAC Marilyn Budapest DHC Ice Cats Linz 4:0
2017.12.10. DEBL MAC Marilyn Budapest DEC Devils Graz 4:3 SO
2017.12.10. DEBL KMH Budapest II DHC Ice Cats Linz 7:0

Női OB II: A magyar bajnokságban pénteken, és vasárnap is 1-1 mérkőzést rendeztek. Pénteken a MAC Marilyn házon belüli mérkőzést játszott második számú, "B" csapatával. Vasárnap a dunaújvárosi Angels NJSE fogadta a Gepárd Girls csapatát, ahol az óbudaiak tűntek erősebbnek.

2017.12.08. OB II MAC Budapest Marilyn MAC Budapest Marilyn B 13:0
2017.12.10. OB II Angels NJSE Gepárd Girls 0:8