Magyarország–Franciaország 3-1

2017.01.12. 10:15 |
A magyar női U18-as válogatott az 51. percben megszerezte első vb-gólját, amitől a meccs hajrájában erőre kapott és legyőzte az elmúlt évben még A csoportos franciákat - olvasható a Jékorongblog.hu-n.

Horváth Vanessa 29 védéssel, húga, Dominika 1+1 ponttal járult hozzá a magyar válogatott első győzelemhez a budapesti divízió 1/A-s ifjúsági világbajnokságon. A játékvezetők összesen 25 kisbüntetést osztottak ki a 60 perc alatt.

A magyar csapat szempontjából rosszul alakultak az eredmények a szerdai játéknapon. Előbb Németország 2-0-ra legyőzte Szlovákiát, majd Norvégia hiába jött vissza kétgólos hátrányból Ausztria ellen, nyugati szomszédunk egy 58. percben szerzett találattal 3-2-re nyert. Ezzel besűrűsödött a torna élmezőnye, a német, szlovák, osztrák trió 6-6 ponttal áll, míg a norvégok 5 pontosak. A 0 pontos Magyarországra szerda este az 1 ponttal bíró Franciaország várt.

A magyar csapatban továbbra is felváltva kapnak lehetőséget a kapusok, szerdán újra Horváth Vanessa védett. A meccs 4. percében emberelőnybe kerültünk, felálltunk 5 a 4 ellen, de nem használtuk ki. Nem sokkal később megint előnyben játszhattunk, szépen járt a korong, de a befejezés továbbra sem sikerült, nem jöttek össze a kapu előtti beleérések. A harmad felénél 11:5-re vezettünk a kapura lövési mutatóban. A 12. percben eljött az első magyar kiállítás, kibekkeltük. A játékrész végén megint 5 a 4 ellen támadhattunk.

A második harmad áthúzódó magyar előnnyel indult. A francia kiegészülés után is maradt lányaink fölénye. A 25. percben hatalmas lehetőség adódott, egy késleltetett kiállítás során újabb szabálytalanságot követtek el a franciák. A kettős előnynél közel jártunk az első gólunkhoz, Odnoga lövése centikkel ment el a kapuvas mellett. A 32. percben a francia Dufayard akadályozásért, Odnoga Lotti színészkedésért kapott kétperces büntetést. A 4 a 4 elleni játék során Franciaország megszerezte a vezetést, Bauer talált be Horváth Vanessa kapujába. A gól után fél perccel magyar emberelőny jött, ami idő előtt véget ért, miután későn álltunk fel egy bulihoz, sőt egy újabb kiállítással emberhátrányba, majd közel másfél perces kettős hátrányba kerültünk. A játékrész végén kétszer is kaptunk csapatbüntetést lassú csere miatt, de szerencsére a franciák is fegyelmezetlenek voltak, két játékost is kiküldtek tőlük az utolsó percben.

A harmadik játékrész 4 a 3 elleni játékkal kezdődött, az első 3 percben a francia kapu előtt zajlott a játék, 5-ször is lőttünk, de Aurand rendre védett, sehogy sem akart megszületni a torna első magyar gólja. A sok kimaradt lehetőség után másfél percnyi kettős emberhátrány várt lányainkra, amit hősiesen kivédekeztek. A harmad közepén egy percen belül három büntetést is kiosztottak a játékvezetők, előbb Szamosfalvi, majd 23 másodperc eltéréssel két francia ült ki a büntetőpadra. Ez a 4 a 3 elleni szituáció végre meghozta a várt gólt, Odnoga Lotti kék vonalas bombájával egyenlített Magyarország. Ettől átszakadt a gát, egy perccel később már vezettünk, az újabb emberelőnyt Horváth Dominika váltotta gólra. A mérkőzés hajrájában is aktívak voltak a játékvezetők,  de amikor éppen emberhátrányban voltunk, Váradi Orsolya kiugrott, és bevágta a harmadik magyar gólt. Magyarország 3-1-re nyert, ezzel megszerezte az első pontjait a világbajnokságon. Csütörtök este Norvégiával találkoznak a lányok.