Lengyelország javított

2018.04.23. 18:17 |
A lengyel és a szlovén válogatott is 3-1-es vereséggel kezdte meg világbajnoki szereplését vasárnap, így mindkét csapat számára létfontosságú volt a győzelem hétfőn.

Szlovénia – Lengyelország 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)

I.harmad

Már a mérkőzés második percében emberelőnybe kerültek a lengyelek: Miha Verlicet küldték ki fogásért két percre. A szlovénok jól védekeztek, de 20 másodperccel a kiállítás vége előtt korongot vesztettek a saját kapujuk mögött, a korong Damian Kapicához került, aki a harmadik percben éles szögből lőtte ki a bal felső sarkot (0-1).

A gól után azonnal emberelőnybe került a kék mezben játszó Szlovénia. A létszámfölényt megnyomták, de Przemyslaw Odrobny minden próbálkozást hárított. A kiállítás után továbbra is a kék mezesek irányították a játékot. A hetedik percben pedig ismét emberelőnybe kerültek, Bartlomiej Neupauer mehetett a büntetőpadra. Szinte végig a lengyelek harmadában zajlott a játék a kiállítás alatt. Az emberhátrányban levő csapat előtt mégis akadt egy nagy lehetőség: Krystian Dziubinski ugrott ki két szlovén védő között és törhetett egyedül kapura, de lövése kaput tévesztett, így az eredmény nem változott. Nem sokkal később ismét hasonló helyzet alakult ki a Gasper Kroselj kapuja előtt: a kiállításból visszatérő Neupauer vezethette kapura egyedül a korongot, de az egyik szlovén hátvéd még időben visszaért és remek ütemben szedte fel a kiugró lengyel játékos ütőjét.

A 14. percben Jan Drozg indult meg a jobb szélen majd egy szép csellel előbb tisztára játszotta magát, majd vette célba Odrobny kapuját, de a lengyel kapusban ezúttal is elakadt a korong. Az első harmadra jellemző tempó kitartott a játékrész végéig, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de az eredmény nem változott, így egygólos lengyel vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

II.harmad

Az első harmadhoz hasonlóan, a második is kiállítással indult, Szlovénia került emberelőnybe Dziubinski kiállítását követően. Nem sokon múlott, hogy a szlovénok azonnal ki is használják a lehetőséget. Luka Vidmar lövését előbb hárította Odrobny, majd a kipattanót sem sikerült Verlicnek betuszkolnia. A szlovén csatár igyekezetében a lengyel kapust is megütötte, ezt követően rövid ideig ápolták a hálóőrt.

A rövid szünetet követően továbbra is a lengyel harmadban zajlott a játék, több lövésig is eljutottak Verlicék, az eredmény azonban nem változott. A játékrész 5. percében, immár egyenlő létszámban, a semleges harmadban szerzett korongot a szlovén csapat, amit aztán Drozg lőtt védhetetlenül a hosszú felső sarokba (1-1).

A gól után kevesebb, mint 20 másodperc után ismét emberelőnybe kerültek a szlovénok, de ezzel nem sikerült élniük, pedig Bostjan Golicic és Ziga Pance is közel járt a gólhoz, utóbbi igen látványos mozdulattal, a kapunak háttal állva talált be majdnem. Ráadásul még a szerencse is a fehér mezesekkel volt: az Odrobnyn túljutó korong a gólvonalon csúszott végig, majd a vasról kifelé pattant.

Ezt követően szinte azonnal jött az újabb fordulat: a lengyelek kiszabadultak a hosszan tartó szlovén nyomásból és egy tetszetős támadás végén vissza is vették a vezetést. A sarokban Jakub Witecki és Bartlomiej Pociecha összjátéka után utóbbi tette középre a korongot, ami az egyik szlovén hátvéd korcsolyáján irányt váltva a középen érkező Neupauer elé került: a jobb felső sarokba tartó lövés ellen pedig tehetetlen volt Kroselj (1-2). Zapala közel állt ahhoz, hogy rövid időn belül kettőre növelje csapata előnyét, de a szlovén kapus eszén ezúttal nem sikerült túljárni.

A következő perceket a kiállítások határozták meg. Előbb Filip Komorskit küldték ki, majd a lengyelek kerültek kettős emberelőnybe, de ez sem tartott sokáig Kapica kiállítása miatt. Itt azonban még nem volt vége az eseményeknek: Marcin Kolusz került ziccerbe, Ales Music pedig csak szabálytalanul tudott közbeavatkozni, így büntetőhöz jutottak a lengyelek. Kolusz pedig értékesítette is: előbb elfektette Kroseljt, majd magabiztosan emelte be a korongot a léc alá (1-3).

Ezután a szlovénok nyomtak, de eredménytelenül: Rok Ticar lövése Rompkowski blokkjában, Gregorcé Odrobnyban akadt el, Sabolicé pedig csak a vasat találta telibe.

III. harmad

A záró harmad első komolyabb lehetőségéig a 3. perc végéig kellett várni, Urbas lövésére azonban átért Odrobny. A 4. percben Ziga Pance kiállítása után a lengyelek növelhették volna előnyüket, de Zapala lövése célt tévesztett. A szlovénok szinte végigtámadták az utolsó húsz percet, de a lengyelek védekezésén nem sikerült rést találni. Nem hogy zárkózni nem tudtak a szlovénok, még nagyobb hátrányba is kerültek: Rompkowski kék vonalról eleresztett lövését még hárította Kroselj, a kipattanóra Aaron Chmielewski eszmélt a leggyorsabban, aki már nem hibázott közvetlen közelről (1-4). A szlovénok mindent megtettek a felzárkózásért, a kapusukat is lehozták, 1:17-tel a vége előtt össze is jött a szépítés: egy kipattanó lövést követően Urbas talált be (2-4). Több gól azonban már nem született.

A mérkőzés legjobb szlovén játékosa Jan Drozg lett, a legjobb lengyelnek pedig a 35 védést bemutató Odrobnyt választották.

Jan Drozg, szlovén csatár: Boldog vagyok, hogy gólt ütöttem, de sajnos ez ma nem volt elég a győzelemhez. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de nem sikerült eleget értékesítenünk. Sok elkerülhető kiállítást kaptunk, amivel a lengyelek éltek is, a jövőben körültekintőbbnek kell lennünk. Jobban kell koncentrálnunk a saját játékunkra, hogy a legjobbunkat nyújtsuk. Holnap pihenőnapunk lesz, szerdán pedig a magyarok következnek. Nagyon szeretnénk nyerni, de nehéz meccsre számítok. Nem úgy kezdtük a tornát, ahogy azt terveztük, de még semmi sincs veszve.