Hatodik lett az U16-os leányválogatott az Európa-kupán

2017.04.30. 22:07 |
A hatodik helyet szerezte meg a magyar U16-os leányválogatott a budapesti Európa-kupán, amelyet az oroszok nyertek meg.

Az ötödik hely volt a tét a magyar U16-os leányválogatottnak a svájciak elleni mérkőzésen a budapesti Európa-kupán. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, a svájci lányok valamivel többször lőttek kapura, de igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki.

A második harmadban a magyarok kezdeményeztek többet, ennek meg is lett az eredménye, hiszen Buzás Norbert együttese a 31. percben megszerezte a vezetést: Szamosfalvi Petra passzát Losonci Zsófia váltotta gólra. A szünetre azonban már 1-1-el mentek a felek, miután a vetélytárs a 38. percben, emberelőnyben egyenlített.

Emberhátránnyal kezdte a magyar válogatott a harmadik harmadot, Tóth Zsófiának akadt is dolga, de azt remekül tette. A svájciak nagy nyomást gyakoroltak a magyar lányokra, Tóthnak a folytatásban védések sorozatát kellett bemutatnia, hogy ne változzon az eredmény, Kerekes Kármen kiállítása alatt azonban már nem tudta hárítani Sinja Leemann kipattanó után megeresztett lövését.

Az utolsó percekben a magyar csapat mindent egy lapra feltéve lehozta a kapusát, de emberelőnyben sem sikerült betalálnia, így a svájciak 2-1-re nyertek, s övék lett az ötödik hely.

A tornagyőzelmet az oroszok szerezték meg, miután a döntőben 2-1-re felülmúlták a cseheket. 

(Fotó: Szebellédi Soma)

JÁTÉKOSKERET

Vezetéknév

Keresztnév

Poz.

Szül. dátum

Klub

Tóth

Zsófia

GK

2003.08.01

Gepárd JE

Balázs

Noémi Mónika

D

2002.05.21

Gepárd JE

Losonci

Zsófia

F

2002.06.02

Ferencvárosi TC

Kerekes

Kármen

F

2003.04.03

KMH

Preisinger

Dorka

D

2001.05.08

KMH B

Márton

Adél

F

2004.07.26

Sportország SC

Faggyas

Lilla

D

2002.02.25

Győri NEMAK ETO HC

Puskás

Noémi

F

2001.03.15

Pesterzsébeti HC

Máthé

Blanka

D

2003.01.25

Felcsík SK

Strobl

Lara

F

2003.05.11

Vasas SC

Kotsis

Liza

D

2003.09.29

Gepárd JE

Kreisz

Emma

D

2003.09.02

MAC Budapest

Metzler

Regina

F

2005.10.25

Vasas SC

Bukor

Petra

D

2004.09.03

Vasas SC

Váradi

Orsolya

F

2001.03.25

Vasas SC B

Seregély

Mira

F

2003.04.27

MAC Budapest

Gaitz

Hanna

D

2001.10.08

KMH

Szabó

Fruzsina

GK

2004.02.02

MAC Budapest B

Fecske

Maja Ágnes

F

2002.08.07

Jászberényi SE

Horváth

Imola

F

2002.08.02

ifj Ocskay Gábor JA B

Tabi

Eleonóra

D

2003.03.04

Ferencvárosi TC

Szamosfalvi

Petra

D

2002.05.10

DVTK Jegesmedvék

Szakmai stáb:

Buzás Norbert Vezetőedző
Kis András Edző
Tarnai Gergő Edző
Buzás-Gegesy Boglárka Kapusedző
Speier Kálmán Felszerelés menedzser
Jasó Judit Csapatvezető
Pálinkás Renáta Rehabilitációs edző
dr. Kolbenheyer Zsuzsanna GM

A torna programja:

Április 27., csütörtök
Svájc-Csehország 0-5
Németország-Ausztria 2-1
Finnország-Szlovákia 13-3
Oroszország-MAGYARORSZÁG 6-1

Április 28., péntek
Szlovákia-Svájc 1-3
Németország-MAGYARORSZÁG 5-1
Csehország-Finnország 1-0
Ausztria-Oroszország 0-10

Április 29., szombat
Szlovákia-Csehország 0-6
MAGYARORSZÁG-Ausztria 4-1
Finnország-Svájc 5-1
Oroszország-Németország 4-0

Április 30., vasárnap
Döntő: Oroszország-Csehország 2-1
Bronzmeccs: Finnország-Németország 3-0
Az 5. helyért: Svájc-MAGYARORSZÁG 2-1
A 7. helyért: Ausztria-Szlovákia 2-1

 

Gyerehokizni