Előnyben a HK Nitra és a DVTK Jegesmedvék

2017.11.15. 09:17 |

A Visegrád Kupa elődöntőjében a Fehérvár AV 19 a HK Nitra együttesét, míg a HK Poprád a DVTK Jegesmedvéket fogadta. Mindkét mérkőzésen a vendég csapat nyert, így két hét múlva november 28-án hazai pályán juthatnak be a kupa döntőjébe.

Fehérvár AV 19- HK Nitra 1-3

A magyar csapat jobban kezdte a mérkőzést, és Latendresse null szögből leadott lövésével előnyt is szereztek a 4. percben. Jobban nyomott a Volán jöttek az emberelőnyök, de sem szimpla sem kettős fórban nem sikerült betalálni. A vendégek viszont kihasználták a kínálkozó előnyt, kevéssel a harmad vége előtt Mikus révén egyenlítettek. (1-1)

A második harmadban folytatta a nyomást a Fehérvár, gólt egy ellentámadásból mégis a vendégek szereztek Paulovic révén (1-2) . A gól kicsit megfogta a hazai csapatot, de néhány perc után magukhoz tértek és újra átvették az irányítást. A harmad második felét egyértelműen uralta a Fehérvár, de az emberelőnyök sorra kimaradtak, Lawson kapus remekül állta a sarat.

A záró játékrészben sem a kékek szája íze szerint indult a harmad, újabb kihagyott emberelőny után újabb kihagyott kettős előny következett. A Nyitra nem volt ilyen kegyes, a 48. percben Paulovic már a késleltetett kiállítás alatt betalált (1-3). Hiába küzdött a Fehérvár, nem sikerült szépíteni, összesen 10 emberelőnyből 1-et használt ki a magyar csapat. A HK Nitra két gólos előnnyel várhatja a visszavágót, a mutatott játék alapján nem lefutott még a párharc, de a magyar csapatnak előre kell lépnie a helyzetek kihasználásában.

HK Poprad–DVTK Jegesmedvék 2-3

Az első harmad óvatos játékkal kezdődött, de idővel a Poprád vált kezdeményezőbbé, de nem használták ki az emberelőnyüket és Adorján is remekül védett. A miskolciak ellenben rögtön betaláltak fórból, a 11. percben Miskolczi lőtt gólt, majd a 15. percben Leppanen már kettőre növelte az előnyt, szintén emberelőnyből. Megérdemelt előnnyel mehettek a vendégek pihenni.

A második harmad elején tovább növelhette volna előnyét a borsodi csapat, de nem éltek a kínálkozó lehetőségekkel. Majd a hazaiak kettős előnybe kerültek és nem hibáztak, Kroták szépített (1-2). Újabb emberelőnyt kapott a Miskolc és szimpla előnyből Sakaris egy lecsorgó után növelte az előnyt a harmad közepén (1-3).

A záró játékrészben mindkét csapatnak volt lehetősége bőven, de vagy a befejezés volt pontatlan vagy a kapusok védtek remekül. A kétgólos előny azonban egyre olvadt, amikor az 56. percben Dinda szépített (2-3). Az egy gólos vezetést meg tudták őrizni a mérkőzés végéig a miskolciak így minimális előnnyel várhatják a visszavágót. Izgalmas végjátékot hozott a mérkőzés, és az egy gólos különbség tudatában két hét múlva érdemes lesz kilátogatni a visszavágóra.