A franciák visszavágtak a tavalyi vereségért

2018.04.13. 22:04 |

Az újabb pihenőnapot követően folytatódott a Divízió I/A Felnőtt Női Világbajnokság Franciaországban.

A magyar lányok a tabella éléről várták a folytatást, de az esti Franciaország-Magyarország mérkőzés előtt még két másik találkozóra is sor került.

A negyedik játéknapot Dánia és Ausztria kezdte, nagyon jó iramú játékkal. Az osztrákok már az első percben vezetés szereztek, amire egy perccel később már érkezett is a dán válasz. A 9. percben Dánia használta ki az emberelőnyét, majd 5 perccel később ugyanígy tett Ausztria is. Másfél perc múlva újra a dánok vezettek 3-2-re, de nem mehettek előnnyel az öltözőbe, mert 15 másodperccel a harmad vége előtt Ausztria egyenlíteni tudott ismét. Hasonlóan zajlott a második játékrész is, sok helyzettel mindkét oldalon. Végül az osztrákok két gól tudtak szerezni, míg a dánok csak egyet. A harmadik harmad elején, a 43. percben Ausztria két gólosra tudta növelni az előnyét, de még mindig nem dőlhetett hátra. A harmad közepén dánok majdnem fel tudtak zárkózni egy kérdéses góllal, amit a német bíró végül nem ítélt meg. Végül az 58. percben tudtak csak 6-5-re szépíteni, ez maradt a találkozó végeredménye is. Ezzel az osztrákok is felzárkóztak a 6 pontos csapatok közé, felkerülve a dánok helyett a tabella harmadik helyére.

A második mérkőzésen - a magyar meccs után rendkívül csalódott - szlovákok a norvégokkal csaptak össze. Az erőviszonyok ezen a találkozón is kiegyenlítettek voltak. Hol a szlovák, hol pedig a norvég kapusnak akadt dolga. Az első gólra egészen a második harmad 5. percéig várni kellett. A norvégoknak sikerült betalálni a szlovák kapuba, bár a két harmadban a szlovákoknak volt egy-egy emberelőnyük, amiket nem tudtak kihasználni. A harmadik harmadban nem született újabb gól, így Norvégia is megszerezte második győzelmét a tornán.

19.30-tól következett a magyarok összecsapása a házigazda francia válogatottal. A mérkőzés első tíz percében felváltva alakítottak ki helyzeteket a csapatok az ellenfél kapuja előtt, de mindkét kapus hárította a lövéseket.

10:30-nál emberelőnyt kapott a francia csapat, Gowie Alexandra kiállításával. Ezt még kivédekezték a mieink, de egy perc múlva 13:29-nél Horváth Tiffani is a büntetőpadra kényszerült. 19 másodperc volt már csak hátra a büntetésből, amikor 15:10-nél a házigazdák a magyar kapu előtti kavarodást kihasználva Duvin révén gólt szereztek.

16:55-kor a védekező harmadban Odnogát akasztotta Allemoz. A magyar lányok is kihasználták az emberelőnyt. 18:45-nél Horváth Tifani és Tóth Enikő passzából Huszák Alexandra jutatta a korongot a francia kapuba.

A második harmad első felében ismét oda-vissza támadtak a csapatok, 25:57-nél Odnoga Lotti kapott kettő percet, amit ismét ki tudtunk védekezni. 29:34-nél azonban sajnos ismét a franciák szereztek vezetést.

A harmadik játékrészt egy emberelőnnyel kezdhettük, amiben nem sikerült gólt szerezni, pedig helyzetek akadtak bőven. Sajnos hiába irányították a magyar lányok a mérkőzést az utolsó húsz percben, a francia hálóőr jól végezte a munkáját. 14 lövésből egy sem lett gól. Magyarország-Franciaország 1-2

Ezzel a házigazdák egy lépéssel közelebb kerültek a feljutáshoz, 9 ponttal vezetik a tabellát.

Az utolsó játéknapon az osztrákok a norvégokkal mérkőznek meg, a magyaroknak a dánokat kell legyőzniük, a franciák feljutása útjába pedig már csak a szlovákok állhatnak.

Női divízió I/A csoportos világbajnokság, Vaujany (Franciaország)

Április 8., vasárnap, 19:30 Magyarország–Norvégia  5-4
Április 9., hétfő, 16:00 Magyarország–Ausztria 4-6
Április 11., szerda, 16:00 Magyarország–Szlovákia 8-1
Április 13., péntek, 19:30 Magyarország–Franciaország 1-2
Április 14., szombat, 16:30 Magyarország–Dánia