A Fehérvár és a Nyitra várja elődöntős ellenfelét

2017.10.11. 09:57 |

A Visegrád kupa negyeddöntőinek keddi visszavágóin mindkét esetben a hazai csapat örülhetett a végén. A Fehérvár magabiztosan, míg a Nyitra egy végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen jutott a sorozat elődöntőjébe.

Fehérvár AV19 – Nové Zámky 4-0

Az érsekújvári odavágón az utolsó másodpercben lőtt gólnak köszönhetően egygólos hátrányból várta a visszavágót a Fehérvár. A továbbjutáshoz tehát nem volt elég a döntetlen.

Ennek szellemében indult a mérkőzés, a hazai együttes nagy lendülettel rohamozta az érsekújvári kaput. Erőfeszítéseik azonban ekkor még sikertelennek bizonyultak, Romancik és Rajna is hibátlanul védett az első játékrészben.

A második harmad hasonló módon zajlott, a hazaiak tovább rohamoztak, a 29. percben pedig már a vezetést is sikerült megszerezniük, Erdély Csanád talált be (1-0). Hat perccel később pedig már kettőre nőtt a fehérvári előny. Vízi Dániel vette be Romancik kapuját, ezzel már a Fehérvár állt továbbjutásra (2-0).

A záró harmadban nagyobb fokozatra kapcsolt az Érsekújvár és a harmad első felét dominálták. Ebben persze közrejátszott a rengeteg fehérvári kiállítás is. A vendégek rövid időre kettős emberelőnybe is kerültek, de ezt sem sikerült kihasználniuk. Sőt, az 54. percben ismét növelte előnyét a hazai gárda (3-0), Antonin Manavian révén, majd egy perccel a mérkőzés vége előtt ismét a francia hátvéd talált be (4-0) és döntötte el végleg a továbbjutás kérdését.

A Fehérvár 4-0-ás győzelmének köszönhetően, összesítésben 8-5-tel jutott a Visegrád Kupa elődöntőjébe.

HK Nitra – MAC Budapest 4-4

A budapesti csapat egygólos hátrányból várta a nyitrai visszavágót (előző mérkőzésen 3-2-re győzött a Nyitra), azonban már az első perc sem úgy alakult, ahogyan azt a vendégek elképzelték.

10 másodperc sem telt el a mérkőzésből, de máris emberhátrányba kerültek. Ugyan ezt sikerült kivédekezni, de az egész első játékrészre rányomta a bélyegét. Rengeteg lövőhelyzetet alakítottak ki a hazaiak, a harmad közepén pedig szűk két perc leforgása alatt kétgólos előnyt sikerült kiépíteniük. Előbb Rzavsky, majd Kovacik vette be Bálizs Bence kapuját. A 18. percben azonban szépített a MAC Dansereau góljával, így még nem szálltak el a vendégek továbbjutási esélyei (2-1).

A gól nélküli második harmadot követően a záró játékrész igazán pörgősre sikeredett. Mindkét csapat hajtott becsülettel. A Nyitra minél hamarabb el akarta dönteni a továbbjutást, a MAC pedig zárkózni próbált. A 48. percben a hazaiak akarata érvényesült, az első mérkőzésen két gólt szerző Luciani most is betalált így ismét háromra nőtt a Nyitra összetettbeli előnye (3-1). Az 53. percben emberelőnybe került a MAC, amit Jarmo Jokila gólra is váltott (3-2). Zárkózott a budapesti gárda, de még így is két gól kellett volna a hosszabbításhoz. Két perccel a vége előtt időt kért a vendég csapat  és mindent egy lapra feltéve, kapus nélkül próbálta meg kiharcolni a ráadást. Egy remek hajrával ez sikerült is: előbb Klempa egyenlített (3-3), majd Jared Brown fél perccel a vége előtt megszerezte a negyedik vendég találatot (3-4), így jöhetett a hosszabbítás.

A 4 a 4 elleni ráadást viszont már nem bírta a MAC, a Nyitra irányított. 42 másodperc elteltével pedig a továbbjutást érő gólt is sikerült belőnie Milam Jamesonnak (4-4) egy agresszív letámadást követően.

Ezzel az eredménnyel a Nyitra 7-6-os összesítéssel jutott a Visegrád Kupa elődöntőjébe.

A másik két elődöntőt október 11-én rendezik.