A döntő sorozat első meccse után vezet a DVTK

2017.03.14. 21:03 |
Hosszabbításban 5-4-re győzte le hazai pályán a címvédő DVTK a MAC csapatát a MOL Liga döntő sorozatának első mérkőzésén.

Óriási küzdelmet hozott a MOL Liga döntőjének első mérkőzése, amelynek végén a Jegesmedvék örülhettek.

Bár az első szünetre még 1-1-es állásnál mentek a csapatok, a DVTK a második harmadban ellépet, a MAC-nak 3-1-ről kellett kapaszkodnia. A miskolciak harmadik gólja után hamar jött a szépítés, így az utolsó játékrész előtt 3-2 volt az állás. Az utolsó harmadban másfél perc után ismét két gól volt a DVTK előnye, a budapesti gárda két másodperccel a mérkőzés vége előtt tudott egyenlíteni. A túlórában gyorsan eldöntötték a meccs sorsát a Jegesmedvék: Johnston két védő kíséretében a kapu torkából emelt a kapuvas alá.

Az egyik csapat négy győzelméig tartó párharcban a mai 5-4-es sikerrel a címvédő DVTK Jegesmedvék 1-0-ra vezetnek.